آموزش تعمیر ویلچر برقی

آموزش تعمیر ویلچر برقی

آموزش تعمیر ویلچر برقی ،برای افراد دارای مشکلات حرکتی یا ناتوانی، ویلچر می تواند یکی از مهم ترین و راحت کننده ترین ابزارهای روزمره موجود باشد، اما مشکلاتی ناگزیر رخ خواهند داد. خواه مکانیسم‌ های ویلچر خراب شده باشد یا با راحتی خود صندلی مشکل داشته باشید، ایراد های رایج ویلچر می‌تواند استفاده از آن‌ها را بسیار نا امیدکننده‌ تر از آن چه که باید باشد، نماید.

در این مقاله، به چهار ایراد رایج ویلچر و  آموزش تعمیر ویلچر برقی و همچنین اقداماتی که برای رفع آن ها می توان انجام داد، نگاهی می اندازیم تا مطمئن شوید که صندلی چرخ دار شما تا حد امکان راحت، ایمن و قابل اطمینان باقی می ماند.

۴ ایراد رایج ویلچر و نحوه رفع آن ها و آموزش تعمیر ویلچر برقی

  1. اثاثه یا لوازم داخلی فرسوده، آسیب دیده یا نامناسب

یک مشکل مداوم و آزاردهنده که می تواند به سرعت استفاده از ویلچر برقی  را بسیار ناخوشایند کند که برخی از استفاده کنندگان از ویلچر به بالشتک یا مواد بالشتک اضافی نیاز دارند تا سطح حمایت و راحتی بیشتری را برای نیازهای خاص خود فراهم کنند. اگر روکش صندلی چرخ دار شما آسیب دیده یا به شدت فرسوده شده است، این تکیه گاه حیاتی آن طور که لازم است اعمال نمی شود.

می‌توانید با صحبت با یک ارائه ‌دهنده خدمات ویلچر حرفه ‌ای که می‌تواند به شما در یافتن راه‌ حل مناسب کمک کند، با آموزش تعمیر ویلچر برقی این مشکل را به راحتی برطرف کنید. این مشکل خواه به توصیه بالشتک یا روکش مناسب تری باشد یا برای تعمیر روکش صندلی چرخ دار خود، باید به سرعت برطرف شود . با آموزش تعمیر ویلچر برقی به راحتی مشکل را حل کرده تا به یک مشکل جدی و طولانی مدت تبدیل نشود.

  1. اهرم چرخ آزاد قفل

اهرم های چرخ آزاد در پشت ویلچر برقی شما ابزار مفیدی هستند، اما برخی از کاربران ویلچر ممکن است از نحوه عملکرد آن ها آگاه نباشند. اهرم‌ های چرخ آزاد به شما این امکان را می‌دهند که کارکرد ویلچر خود را از موتوری به دستی و بالعکس تغییر دهید و اگر باتری خالی شده باشد یا ترجیح می‌دهید از ویلچر خود به صورت دستی استفاده کنید، مفید است.

ممکن است متوجه شوید که موتور شما پاسخگو نیست، در حالی که ممکن است یک نقص جدی به نظر برسد و این امکان وجود دارد که اهرم‌ های چرخ آزاد شما به موقعیت قفل نشده منتقل شده باشند که کار موتور را مختل می کند، به این معنی که شما فقط می توانید ویلچر را به صورت دستی حرکت دهید.

بعد از آموزش تعمیر ویلچر برقی بررسی کنید که آیا اهرم ‌ها به موقعیت اشتباهی منتقل شده‌اند یا خیر و برای بازگرداندن عملکرد موتوری، آن‌ ها را در حالت قفل قرار دهید.

  1. مشکلات باتری

انواع باتری ویلچر در بازار موجود است .ویلچرهای برقی به نیروی باتری متکی هستند. مشکلات باتری غیر معمول نیست. ممکن است به سادگی نیاز به شارژ باشد، یا ممکن است باتری دیگر اصلاً شارژ نشود و نیاز به تعویض داشته باشد. به طور معمول، باتری ها به سادگی با گذشت زمان خراب می شوند و بسته به الگوهای استفاده شما، عملکرد کاهش یافته حداقل برای یک سال یا بیشتر قابل توجه نخواهد بود. هنگامی که باتری شما شروع به تداخل در نحوه استفاده روزانه از ویلچر خود کرد، وقت آن است که به تعویض آن فکر کنید.با آموزش تعمیر ویلچر برقی مشکل را رفع کنید.

اگر باتری شما به طور غیرمنطقی سریع فرسوده شده است، ممکن است یک مشکل داخلی وجود داشته باشد که باید توسط یک متخصص بررسی شود. بهترین اقدام در این جا احتمالاً تعویض آن خواهد بود و اگر فکر می کنید باتری شما شروع به از کار افتادن کرده یا دچار نقص شده است، ارزش آن را دارد که فوراً از متخصص مشاوره بخواهید.

  1. قطعات جایگزین

هر چه مدت زمان بیشتری از ویلچر خود استفاده کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که قطعات آسیب دیده یا فرسوده را تعویض کنید. و نیاز به آموزش تعمیر ویلچر برقی خواهید داشت. چرخ‌ها، چنگال‌های چرخ ‌دار و کنترل‌ کننده همگی جنبه‌ هایی از ویلچر شما هستند که ممکن است آسیب ببینند یا سایش آن تسریع شود.

اگر کنترل ویلچر خود را سخت‌ می‌دانید، می‌تواند به دلیل آسیب ناشی از ضربه یا برخورد باشد. به عنوان مثال، شاخک های چرخ شما ممکن است شل شوند یا چرخ شما کمی خم شده باشد که باید تعویض یا تعمیر شود. کنترل کمتر پاسخگو نه تنها نا امید کننده است، بلکه خطرناک می باشد. مانند یک ماشین، یک قطعه شکسته ویلچر که کنترل را از کاربر سلب می کند، هر چه مدت طولانی تری از آن استفاده کنید، شما را در معرض خطر قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید