امکانات ویلچر برقی

امکانات ویلچر برقی

ویلچر برقی چیست؟

یکی از انواع ویلچر هایی که به صورت کاملا پیشرفته و بروز ترین تکنولوژی  تولید شده است ویلچر برقی می باشد و امکانات ویلچر برقی بسیار مهم هستند.

همانطور که آگاه هستید ویلچر یک وسیله ی کمکی برای افرادی با توان حرکتی ضعیف و یا افراد ناتوان می باشند و بهترین گزینه برای جابه جایی و تحرک این افراد می باشد.اگر به ویلچرها توجه کرده باشید می بینید که فردی که از ویلچر استفاده می کند باید انرژی و توان بسیار زیادی را صرف حرکت دادن چرخ های ویلچر کند و در نتیجه نیرو و انرژی بسیار زیادی را از فرد می‌گیرد.

امروزه مدل دیگری از ویلچرها تولید شده اند که تحرک و جابه جایی را برای افراد بسیار ساده و راحتی و آسایش را برای افراد فراهم کردند.ویلچر برقی وسیله ای می باشد که برای تحرک و جابه جایی نیاز به نیروی کمی دارد وتنها نیازمند به فشردن چند دکمه می باشد و بقیه کارهای جابه جایی توسط موتور این ویلچر صورت می گیرد.

ویلچر های برقی مدل های متفاوتی دارند  و با توجه به نوع معلولیت، کاربران می توانند از سر یا و حتی چانه برای برای کنترل و هدایت ویلچر استفاده کنند. این ویلچر ها توانایی افراد معلول را بسیار افزایش داده و به صورت یک ماشین قابل تنظیم برای این کاربران عمل می کند.

با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله درباره ی امکانات ویلچر برقی خدمت شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دهیم تا قبل از خرید ویلچر برقی با ویژگی و امکانات ویلچر برقی آشنایی پیدا کنید.

ویلچر برقی چیست؟

 

توضیح مختصری راجب ویلچر برقی

  • حرکت و جابه جایی ویلچر برقی به وسیله موتور الکتریکی موجود در آن امکان پذیر می باشد.
  • برق این موتور به وسیله باتری فراهم می شود و در نهایت این موتورها با داشتن شارژ کافی سبب جابه جایی و حرکت ویلچر می شوند.
  • ویلچرهای برقی دارای سرعت های مختلفی می باشند که فرد استفاده کننده می تواند به راحتی سرعت مورد نیاز خود را تنظیم کند و سپس جابه جا شود.

برخی امکانات ویلچر برقی

ویلچر برقی با توجه به ویژگی های فوق العاده ای که دارد می تواند وزن های بسیار بالا در حد ۱۵۰کیلوگرم را نیز تحمل کند.برخی از امکانات ویلچر برقی شامل امکاناتی از قبیل سیستم های عیب یاب اتوماتیک می باشند که این سیستم‌ همیشه بر عمل قطعات ویلچر نظارت دارد و در صورت بروز مشکلی در کوتاه ترین زمان ممکن نقص و ایراد به وجود آمده را اعلام می کند‌. کمک فنر موجود در ویلچر برقی حرکت و جابه جایی ویلچر را بسیار راحت و نرم تر می کند زیرا ویلچر برقی وسیله ای می باشد که تقریبا افراد معلول کل روز از آن استفاده می کنند و باید نهایت‌ راحتی و آسایش را برای این کاربران فراهم کند.

 

 

امکانات ویلچر برقی

ساخت ویلچر برقی کمک فوق العاده ای به حرکت و جابه جایی افراد معلول کرده است و افراد معلول را از کمک دیگران بی نیاز کرده است و حس استقلال و اعتماد به نفس را در این افراد بسیار افزایش داده است.

ویلچر برقی با هر مدلی دارای سه جز اصلی زیر می باشد:

۱_چرخ و یا پایه های قدرت

۲_صندلی

۳_بخش قابل کنترل دستگاه

ویلچر برقی دارای چرخ های زیادی می باشد و قدرت آن در چرخ هایش متمرکز شده است. با توجه به مدل ویلچر، چرخ ها درعقب، جلو و مرکز قرار می گیرند و هر کدام از این ویلچرها برای استفاده در محیط های‌ خاصی طراحی شده اند.

 

قدرت چرخ ها

یکی از فوق العاده ترین امکانات ویلچر برقی قدرت بالای چرخ های آن می باشد. برای نمونه چرخ های میانی برا جابه جایی در محیط های داخلی بهترین گزینه می باشند. در مقابل چرخ های جلویی مانع از برخورد ویلچر به موانع می شوند.

چرخ های عقبی قدرتمندترین سازه در ویلچر های برقی می باشند که هدایت اصلی ویلچر برعهده ی این چرخ هاست.

 

قدرت چرخ ها

 

کنترل هوشمند

ویلچرهای برقی با کنترل هوشمندی که دارند به راحتی به وسیله دست هدایت می شوند.

 

ارزیابی سلامتی پیش از خرید ویلچر برقی

برای خرید ویلچر برقی قبل از هرگونه اقدامی باید از فردی متخصص مشاوره بگیرید زیرا افراد با توجه به نوع معلولیتی‌ که دارند باید از ویلچرهای مخصوصی استفاده کنند. همچنین مشورت گرفتن از فردی که در زمینه خرید ویلچر برقی تخصص دارد بسیار مفید و سومند می باشد زیرا این افراد آشنایی کامل با انواع ویلچر برقی دارند و گزینه های بسیار مناسبی به شما پیشنهاد خواهند داد.

مقالات مرتبط:

در انتخاب ویلچر برقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

از کجا بهترین مارک ویلچر را بخریم؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید