انواع باتری ویلچر برقی

یک ویلچر از چه نوع باتری استفاده می کند؟  انواع باتری ویلچر برقی  در ویلچرها امکان تحرک را برای میلیون‌ها نفری که توانایی کار با ویلچر دستی را ندارند، فراهم می‌کنند، در حالی که دسترسی به سطح های شیب ‌دار و دیگر زمین‌های چالش ‌برانگیز را بسیار آسان‌تر می‌کنند. ویلچرهای برقی همه این ها را از طریق استفاده از انرژی باتری انجام می دهند. امروز نگاهی دقیق تر به باتری های ویلچر خواهیم انداخت. ما انواع مختلف باتری‌های موجود برای کاربران ویلچر را شرح می‌دهیم، تعدادی از مزایا و معایب هرکدام را شرح داده و نکات ارزشمندی را به اشتراک می‌ گذاریم تا بتوانید بهترین عملکرد ممکن را از ویلچر برقی خود داشته باشید.

 انواع باتری ویلچر برقی چه ولتاژی دارند؟

هنگام بحث در مورد باتری ویلچر دو نکته مهم وجود دارد، ولتاژ و شیمی. بیایید با ولتاژ شروع کنیم. تمام باتری های ویلچر ۱۲ ولتی هستند، با این حال اکثر ویلچرها با یک سیستم ۲۴ ولتی تغذیه می شوند. این بدان معنا است که برای کار با بیشتر ویلچرهای برقی به دو باتری ۱۲ ولتی نیاز دارید.

هنگام خرید باتری ویلچر، مهم است که هر دو باتری دارای ترکیب شیمیایی و ظرفیت باتری یکسانی باشند که در آمپر ساعت اندازه گیری می شود. آمپر ساعت به شما می گوید یک باتری دقیقاً برای یک ساعت چقدر آمپر می تواند تامین کند. هر چه ساعت آمپر در باتری بیشتر باشد، ویلچر شما بیشتر می تواند کار کند.

انواع باتری ویلچر برقی

 

 

 

یک ویلچر از چه نوع باتری استفاده می کند؟

حالا بیایید شیمی صحبت کنیم. صندلی ‌های چرخ دار برقی می‌توانند روی دو نوع باتری کار کنند: باتری ‌های چرخه عمیق AGM  مخفف  (Absorbed Glass Mat) و باتری ‌های ژل. هر دو نوع باتری اسید سرب مهر و موم شده  SLA هستند. باتری های SLA از طریق یک سری واکنش های شیمیایی که بین صفحات بسته بندی شده درون آن ها و محلول اسید سولفوریک به نام الکترولیت انجام می شود، الکتریسیته تولید می کنند. تفاوت اساسی بین باتری های AGM و ژل ناشی از تفاوت در نحوه ذخیره الکترولیت در داخل باتری است.

در باتری AGM، الکترولیت توسط یک سری جداکننده فایبرگلاس که محلول را بین صفحات باتری نگه می دارد، به حالت تعلیق نگه داشته می شود. در یک باتری ژل، الکترولیت حاوی یک افزودنی سیلیس است که الکترولیت را به یک جرم ژل مانند تبدیل می کند. یک اصطلاح دیگر که در این جا باید تعریف کنیم چرخه عمیق است. باتری‌ های چرخه عمیق طوری طراحی شده‌ اند که سطوح کوچک و پایداری از قدرت را برای مدت زمان طولانی ارائه دهند. این عمر چرخه افزایش یافته اجازه می دهد تا باتری های چرخه عمیق برای ساعت ها استفاده شوند و آن ها را برای استفاده در صندلی های چرخ دار مناسب می کند.

 

باتری ژل یا AGM  کدام بهتر است؟ 

انواع باتری ویلچر برقی ،باتری های ژل مزایای زیادی نسبت به گزینه های چرخه عمیق AGM دارند. برای شروع، باتری های ژله ای طول عمر کلی بیشتری دارند. می توانید انتظار داشته باشید که یک باتری ژله ای تقریباً دو برابر باتری AGM عمر کند. باتری های ژل نیز شارژ خود را برای مدت طولانی تری نسبت به باتری های AGM نگه می دارند و تحمل بهتری در برابر دما های شدید دارند.

یکی از معایب باتری های ژله ای این است که هزینه بیشتری برای شما در پیش خواهند داشت، اگر چه این واقعیت می تواند کمی گمراه کننده باشد. از آن جایی که باتری ‌های ژل بسیار بیشتر از AGM دوام می‌آورند، طول عمر بیشتر آن ها می‌تواند به کاهش این هزینه در طول عمر کامل انواع باتری ویلچر برقی  کمک کند. یکی دیگر از معایب باتری های ژلی این است که به سرعت باتری های AGM شارژ نمی شوند که به این دلیل است که باتری‌های ژل نیاز به شارژ بسیار خاصی دارند و باید با ولتاژ پایین‌تری شارژ شوند تا از شارژ بیش از حد آن‌ها جلوگیری شود.

 

 انواع باتری ویلچر برقی  چقدر دوام می آورند؟

 انواع باتری ویلچر برقی  کاملا شارژ شده برای حدود هشت ساعت استفاده و بین یک تا دو سال طراحی شده است. با این حال، طول عمر واقعی باتری شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تعداد دفعات استفاده از ویلچر، مقدار وزنی که حمل می کنید، نوع زمینی که از آن استفاده می کنید و این که آیا باتری ویلچر خود را به درستی شارژ می کنید یا خیر.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید