باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟

باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟

یک ویلچر از چه نوع باتری استفاده می کند؟باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟ ویلچرهای برقی امکان تحرک را برای میلیون‌ها نفری که توانایی کار با ویلچر دستی را ندارند، فراهم می‌کنند، در حالی که دسترسی به سطح های شیب ‌دار و دیگر زمین‌های چالش ‌برانگیز را بسیار آسان‌تر می‌کنند. ویلچرهای برقی همه این ها را از طریق استفاده از انرژی باتری انجام می دهند.

امروز نگاهی دقیق تر به باتری های ویلچر خواهیم انداخت. ما انواع مختلف باتری‌های موجود برای کاربران ویلچر را شرح می‌دهیم، تعدادی از مزایا و معایب هرکدام را شرح داده و نکات ارزشمندی را به اشتراک می‌ گذاریم. تا بتوانید بهترین عملکرد ممکن را از ویلچر برقی  خود داشته باشید. تا بدانیدباتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟

انواع باتری ویلچر برقی چه ولتاژی دارند؟

هنگام بحث در مورد باتری ویلچر دو نکته مهم وجود دارد، ولتاژ و شیمی. از نظر ولتاژ باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟بیایید با ولتاژ شروع کنیم. تمام باتری های ویلچر ۱۲ ولتی هستند، با این حال اکثر ویلچرها با یک سیستم ۲۴ ولتی تغذیه می شوند. این بدان معنا است که برای کار با بیشتر ویلچرهای برقی به دو باتری ۱۲ ولتی نیاز دارید.

هنگام خرید باتری ویلچر، مهم است که هر دو باتری دارای ترکیب شیمیایی و ظرفیت باتری یکسانی باشند که در آمپر ساعت اندازه گیری می شود. آمپر ساعت به شما می گوید یک باتری دقیقاً برای یک ساعت چقدر آمپر می تواند تامین کند. هر چه ساعت آمپر در باتری بیشتر باشد، ویلچر شما بیشتر می تواند کار کند.

 

15020381 1500.09052019120127

یک ویلچر از چه نوع باتری استفاده می کند؟

حالا بیایید شیمی صحبت کنیم. ا زنظر شیمی باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟ صندلی ‌های چرخ دار برقی می‌توانند روی دو نوع باتری کار کنند: باتری ‌های AGM  مخفف  (Absorbed Glass Mat) و باتری ‌های ژل. هر دو نوع باتری اسید سرب مهر و موم شده  SLA هستند. باتری هاچرخه عمیق ی SLA از طریق یک سری واکنش های شیمیایی که بین صفحات بسته بندی شده درون آن ها و محلول اسید سولفوریک به نام الکترولیت انجام می شود، الکتریسیته تولید می کنند. تفاوت اساسی بین باتری های AGM و ژل ناشی از تفاوت در نحوه ذخیره الکترولیت در داخل باتری است.

باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟ در باتری AGM، الکترولیت توسط یک سری جداکننده فایبرگلاس که محلول را بین صفحات باتری نگه می دارد، به حالت تعلیق نگه داشته می شود. در یک باتری ژل، الکترولیت حاوی یک افزودنی سیلیس است که الکترولیت را به یک جرم ژل مانند تبدیل می کند. یک اصطلاح دیگر که در این جا باید تعریف کنیم چرخه عمیق است. باتری‌ های چرخه عمیق طوری طراحی شده‌ اند که سطوح کوچک و پایداری از قدرت را برای مدت زمان طولانی ارائه دهند. این عمر چرخه افزایش یافته اجازه می دهد تا باتری های چرخه عمیق برای ساعت ها استفاده شوند و آن ها را برای استفاده در صندلی های چرخ دار مناسب می کند.

 

باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟

باتری های ژل مزایای زیادی نسبت به گزینه های چرخه عمیق AGM دارند. باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟برای شروع، باتری های ژله ای طول عمر کلی بیشتری دارند. می توانید انتظار داشته باشید که یک باتری ژله ای تقریباً دو برابر باتری AGM عمر کند. باتری های ژل نیز شارژ خود را برای مدت طولانی تری نسبت به باتری های AGM نگه می دارند و تحمل بهتری در برابر دما های شدید دارند.

 

باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟

 

 

یکی از معایب باتری های ژله ای این است که هزینه بیشتری برای شما در پیش خواهند داشت، اگر چه این واقعیت می تواند کمی گمراه کننده باشد. از آن جایی که باتری ‌های ژل بسیار بیشتر از AGM دوام می‌آورند، طول عمر بیشتر آن ها می‌تواند به کاهش این هزینه در طول عمر کامل باتری کمک کند. یکی دیگر از معایب باتری های ژلی این است که به سرعت باتری های AGM شارژ نمی شوند که به این دلیل است که باتری‌های ژل نیاز به شارژ بسیار خاصی دارند و باید با ولتاژ پایین‌تری شارژ شوند تا از شارژ بیش از حد آن‌ها جلوگیری شود.

 

باتری های ویلچر چقدر دوام می آورند؟

انواع باتری ویلچر برقی کاملا شارژ شده برای حدود هشت ساعت استفاده و بین یک تا دو سال طراحی شده است.با استفاد ه از مطالب بالا متوجه شدیم که باتری ژل یا AGM کدام بهتر است؟  با این حال، طول عمر واقعی باتری شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تعداد دفعات استفاده از ویلچر، مقدار وزنی که حمل می کنید، نوع زمینی که از آن استفاده می کنید و این که آیا باتری ویلچر خود را به درستی شارژ می کنید یا خیر.

سایت ایزی موبیل انواع ویلچر برقی و دستی را برای مشتریان عزیز عرضه می کند.

بیشتر بخوانید: روش شارژ باتری ویلچر برقی

 

اکنون تماس بگیرید