تشک مناسب برای ویلچرها

تشک مناسب برای ویلچرها

تشک مناسب ویلچر ها چه خصوصیاتی دارد؟ مهم‌ترین هدفی که در  خرید ویلچر برقی  یا ویلچر دستی وجود دارد، فراهم کردن راحتی لازم برای افراد توانخواه می‌باشد. با اهمیت ترین قسمت در این محصولات، تشک آن‌ هاست که باعث شده تا افراد بتوانند مدت زمان زیادی روی ویلچر های مختلف سپری کرده و احساس هیچ‌ گونه ناراحتی نکنند.

تشک ویلچر برای ویلچر ها در هر مدلی از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید به‌ گونه‌ای باشد تا افراد با وجود محدودیت‌ های بسیار، واقعاً دچار مشکل نشوند. وجود این تشک‌ها موجب شده تا از فشار روی کمر و یا ستون فقرات برداشته شود. در حقیقت اگر یک تشک مناسب برای انواع ویلچرها در نظر گرفته شود. بیمار از خطراتی نظیر زخم بستر و یا مشکل ستون فقرات در امان می‌ماند. ما در این مطلب قصد داریم تا به ‌طور کامل در مورد ویژگی‌ های تشک  مناسب ویلچر صحبت کنیم، تا شما بتوانید در زمان خرید محصول مناسبی را انتخاب کرده و از آن نهایت استفاده را داشته باشید.

می‌توان گفت عدم استاندارد بودن تشک‌ ها دردسرهای زیادی را به‌ همراه دارد. تشک‌ ها با قرار گرفتن روی ویلچرها از ایجاد خستگی در مدت زمان طولانی که افراد ویلچرنشین می‌نشینند، جلوگیری می‌کنند. همچنین تشک می‌تواند سطحی بسیار نرم و هموار را ایجاد کرده و سلامت مفاصل را تضمین کند.

 

 تشک مناسب ویلچر چه ویژگی‌هایی دارد ؟

به‌ طور کلی تشک ویلچر که متشکل از تلمبه و روکش است، بایستی دارای استانداردهایی باشد تا درنهایت راحتی لازم را برای افراد فراهم آورد. این مدل تشک ها معمولاً دارای سلول‌ های بادی کوچکی هستند که می‌توان آن‌ها را با پمپ های دستی خیلی ساده بازنمود و فضای مناسبی را بین سطح ویلچر و نشیمنگاه بیماران ایجاد کرد.

سطح نشیمنگاه بیمار بایستی راحت بوده و باعث ایجاد زخم  بستر نشود. معمولاً تمامی تشک‌هایی که برای استفاده به بازار عرضه می‌شوند، حداکثر ۱۲۰ کیلوگرم وزن دارند. براساس وزن بیمار و نوع ضایعه، می‌تواند تنظیم هوای داخل تشک ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

 

 تشک مناسب ویلچر چه ویژگی‌هایی دارد ؟

 

 استفاده از تشکچه در ویلچرها

از جمله مزایایی که می‌توان با تهیه تشک ویلچر از آن ها بهره مند شد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 انطباق کامل با بدن

تشک‌ های ویلچر متشکل از حباب بوده که می‌توانند با بدن به‌ خوبی تطابق پیدا کنند.

 

کنترل بهتر حرکات افراد توانخواه

این نمونه تشک ویلچر بر اساس ساختاری که دارد، با هدف‌های مختلفی استفاده می‌شود. به ‌طور مثال تشک‌هایی که شیب بالایی داشته باشند، باعث شده  احتمال سرخوردن بیمار از روی ویلچر کاهش پیدا کند. همچنین تشک‌هایی که دارای سطح و بلند و یا تخم‌مرغی هستند،  با حرکات بدن تکان می‌خورند. درنتیجه فشار وارد بر سطوح خارجی بدن کاهش پیدا می‌کند.

 کاهش احتمال تعریق

مسلماً تعریق زیاد بر روی ویلچر برای افراد بسیار ناخوشیند خواهند بود و ممکن است باعث بروز حساسیت شود. تشک مناسب ویلچر اغلب از مواد تشکیل می‌شد که دارای جذب رطوبت بالایی می‌باشد. وجود این خصوصیات باعث شد تا میزان تعریق در زمان نشستن روی ویلچر کاهش پیدا کند. همچنین اگر تعریق ایجاد شود خیلی سریع به وسیله تشک جذب خواهد شد.

 

 ثبات و پایداری

اغلب کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، برای افزایش تعادل خود دچار مشکلاتی هستند و در حفظ تعادل معمولاً با چالش‌ هایی روبرو خواهند بود. خوشبختانه خرید تشک ویلر برای زمان‌ هایی که بیمار می‌خواهد بدن خود را روی صندلی جابه‌جا کند، بسیار مفید است. چرا که در چنین شرایطی افراد دچار ناامنی نبوده و امنیت لازم برای آن‌ها فراهم می‌گردد.

 کاهش فشار از روی نشیمنگاه

استفاده از تشک  های معمولی برای استفاده از ویلچر پیشنهاد نمی‌شود. چرا که مشکلاتی همانند تماس پوست بدن با سطح زیرین را به وجود می آورد. اما تشک مناسب ویلچر مقاومت خوبی داشته و همچنین باعث شده تا فشارهای واردشده بر روی نشیمنگاه به اندام تحتانی کاهش پیدا کند.

 

 کنترل دما

معمولاً این نشستن برای ساعات طولانی با افزایش دما همراه است. درنتیجه باعث شده  تا زخم بستر ایجاد شود. ویژگی هایی در تشک‌ های مخصوص ویلچر وجود دارد که می‌تواند دما را به‌ خوبی کنترل کند. همچنین تشک‌ های حبابی می‌توانند گرما را در خود حفظ کنند که برای افرادی که دارای دمای بدن پایینی هستند، انتخاب مناسبی خواهند بود.

کنترل دما

 

 

سخن پایانی

خرید تشک مناسب برای ویلچر برقی یا معمولی جزو الزامات است. زیرا معمولا بخش نشیمنگاه ویلچرها استاندارد نبوده و مشکلاتی را برای افراد  به وجود می آورد. تشک های مخصوص ویژگی های منحصر به فردی دارند که می توانند راحتی لازم را برای افراد مهیا کنند. برای خرید لوازم جانبی ویلچر به سایت ما مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید