تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی

تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی

تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی، سوالی است که شاید برای خیلی از شما پیش آمده باشد و برای تصمیم در خرید بین دو راهی مانده باشید‌. سایت ایزی موبیل و مشاوران و متخصصان آن همیشه در خدمت و آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

ویلچرهای برقی چه خصوصیات و عملکردی دارند؟

د رمورد تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی و در مورد ویلچرهای برقی مقالات زیادی به نگارش در آورده ایم. اما در این مقاله مقایسه ای باز توضیح کوتاهی ارائه خواهیم داد که شما تفاوت هر دو‌ را کاملا متوجه شوید. امروزه ویلچرهای برقی در قالب ها و مدل های متعدد طراحی شده اند‌. اکثر آن ها سبک وزن هستند و تاشو می باشند.

چرخ های آن ها بزرگ و متناسب با محیط بیرون و سطوح ناهموار ساخته شده اند‌. چرخ های پهن امنیت بیشتری به آن ها می دهد و قدرت و کشش در سطوح را بیشتر نشان می دهند. هزینه این ویلچرها بستگی به مدل و عملکرد آن ها دارد که مشاوران ما در این زمینه کمک زیادی به شما خواهند کرد.

آیا در مورد تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی  اطلاعی دارید؟

صندلی های برقی از لحاظ نوع استفاده تفاوت دارند. نمونه هایی که برای بیرون مورد استفاده قرار می گیرند با مدل های خانگی فرق دارند. مدل هایی که برای داخل باشد و به سرعت آهسته نیاز داشته باشد به شیوه ای طراحی می شوند که در محیط خانه به راحتی بچرخند و کارهای روزمره را برای شخص ناتوان آسان خواهد کرد. این صندلی ها بسیار جمع و جور هستند و از نظر رانندگی و کنترل با نمونه های بیرونی و ویلچر ها تفاوت هایی دارند‌. البته این را نیز باید بیان نمود که اجزای کلیدی و ساختار کلی ویلچر ها و صندلی های برقی یکسان هستند .

نحوه کنترل و تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی

ازدیگر تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی کنترل آن ها با کاربران است. اما باز هم در نحوه طراحی تفاوت هایی وجود دارد. برخی از نمونه های صندلی های برقی چهار چرخ و برخی شش چرخ دارند‌. چرخ های جلو و مرکزی اصولا محرک هستند و از نظر عملیاتی ویژگی های خاص خود را دارند. چرخ های جلو برای برخورد با موانع طراحی مناسبی دارند. چرخ های عقب قدرت و کشش را در شیب ها به عهده دارند. این چرخ ها برای کارهای بیرون از منزل بسیار مناسب هستند.

صندلی های برقی دارای شش چرخ برای موارد استفاده داخلی بسیار مناسب می باشند. چرا که چرخ های مرکزی اجازه چرخش در محل را به کاربر خواهند داد و قدرت مانور را بیشتر خواهند کرد. به عنوان مثال برای استفاده در آشپزخانه گزینه بسیار خوبی به حساب می آیند‌. در مورد تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی باید این نکات را با دقت بررسی کنید.

نحوه کنترل و تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی

صندلی های برقی داخلی به هم ریختگی کمتری در مقایسه با نمونه های بیرونی دارند. به عنوان مثال در نمونه های داخلی یا چراغ وجود ندارد یا مشخص نیستند. اما در صندلی های بیرونی چراغ از ابزارهای ضروری به حساب می آید.

از نظر سایز نیز تفاوت هایی دارند. نمونه های داخلی کوچکتر هستند و برای عبور از جاهای باریک به خوبی طراحی شده اند. مثلا استفاده در سرویس بهداشتی و حمام بسیار راحت است. نمونه های بیرونی چون باید محدوده بیشتری را از سطح زمین در بر بگیرند و برای امنیت بیشتر، چرخ های پهن و بزرگ تر دارند. پهن بودن چرخ ها قدرت و کشش را بیشتر می کنند و عبور از سطوح ناهموار راحت تر و ایمن تر خواهد شد. صندلی های بیرونی اصولا برای خرید و حمل و نقل وسایل نیز مجهز می شوند‌. به عنوان مثال سبد یا زیر صندلی در آن ها تعبیه می شود که بتوانند وسایل را در آن جا دهند.

عوامل مهم برای انتخاب صندلی برقی

در صورتی که با توجه به مطالعه تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی، تصمیم به خرید صندلی گرفته اید، این نکات را نیز مورد توجه قرار دهید. قد و وزن کاربر تاثیر زیادی بر انتخاب نوع و اندازه صندلی برقی خواهد داشت. این مسئله را با مشاوران ما حتما در میان بگذارید. مسئله مهم دیگر نوع کاربری و وضعیت حمل و نقل است. به عنوان مثال در هنگام سفر باید یک صندلی راحت، سبک و قابل حمل را باید انتخاب و خریداری نمایید. نمونه های کوچکتر قابلیت تا شدن دارند و برای حمل و نقل فشرده خواهند شد و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد.

عوامل مهم برای انتخاب صندلی برقی

بهتر است که صندلی به راحتی در صندوق ماشین جا بگیرد و مثلا در سفرهای هوایی به راحتی بتوان آن را حمل نمود. در صورتی که نیاز به استفاده از میز کار باشد، طراحی به گونه ای است که قسمت جلویی پایین تر خواهد بود.

سخن پایانی 

تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی شاید این روزها سوال خیلی از عزیزان ناتوان جسمی باشد. طراحی ها به گونه ای هستند که هر شخص با توجه به نوع ناتوانی و اندازه قد و وزن و بودجه و همچنین میزان استفاده می تواند بهترین گزینه را استفاده نماید. از این رو اطلاعات نگارش شده در مقاله های متعدد سایت ایزی موبیل، دریچه ای به سوی انتخاب برتر برای شما خواهد بود.

 

مقالات مرتبط: تفاوت صندلی حمل و نقل با ویلچر چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید