تفاوت صندلی حمل و نقل با ویلچر چیست؟

تفاوت صندلی حمل و نقل با ویلچر چیست؟
ممکن است افراد به دلایل مختلفی نیاز به تجهیزاتی مانند ویلچر و صندلی حمل و نقل داشته باشند. این موارد بسیار به ندرت پیش می‌آید اما طبیعتاً در برخی مواقع مانند عمل‌های سخت شاهد آن هستیم. اما افراد در بین گزینه‌های انتخاب معمولا سردرگم می‌شوند برای رهایی از این حالت ابتدا نیاز است از تفاوت صندلی حمل و نقل با ویلچر آگاهی پیدا کنید. در این مطلب قصد داریم این محصولات را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید محصولی مناسب خود خریداری کنید.

معرفی ویلچر

ویلچر برای کمک به افراد در زمانی که به دلیل بیماری، ناتوانی یا آسیب تصادفی قادر به راه رفتن نیست، طراحی شده است. این یک صندلی چرخدار است و می‌توان آن را به صورت دستی تنظیم می‌شود و یا به موتور مجهز است. اولین استفاده شناخته شده از آن در قرن ششم چین بود و تا سال ۱۹۳۳ ویلچر فولادی سبک وزن تاشو، دستخوش تغییرات طراحی شد، امروزه ویلچرها انواع مختلفی دارند و از مواد مختلفی ساخته می‌شوند.
با این حال، ویلچر معمولی با یک قاب فولادی و سخت افزار و اثاثه یا لوازم داخلی پلاستیکی، وینیل یا نایلون ساخته می شود. ابعاد صندلی ۱۶ در ۱۸ اینچ است و به دو چرخ بزرگ در عقب و دو چرخ گردان در جلو مجهز شده است. بسته به نیاز بیمار، می توان ویلچر را مطابق با مشخصات خود ساخت. حتی ویلچرهایی برای مسابقه و دو و میدانی ساخته شده‌اند، مانند صندلی برقی که برای بازی فوتبال استفاده می شود.
جهت خرید ویلچر برقی کلیک کنید.

کاربرد ویلچر

معمولاً توسط بیمارانی استفاده می‌شود که برای جابجایی نیازی به کمک شخص دیگری ندارند، زیرا هنوز می‌توانند از دستان خود استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند خودشان ویلچر را به صورت دستی یا با استفاده از کنترل های روی ویلچرهای موتوردار تنظیم کنند. با ویلچر بیماران می‌توانند خود را روی صندلی قرار دهند و سپس با استفاده از قدرت بالاتنه و دست‌های خود، صندلی را که دارای دو چرخ است به حرکت درآورند.
کاربرد ویلچر

صندلی حمل و نقل

نوع دیگری از ویلچر، صندلی حمل و نقل است که بسیاری از افراد آن را با ویلچر اشتباه می‌گیرند این صندلی از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است و ابعاد صندلی ۱۶ در ۱۷ یا ۱۹ اینچ است. مجهز به چهار چرخ با قطر هشت اینچ است. چرخ‌های عقب ثابت هستند و دارای ترمزهای متصل به دستگیره‌ها هستند، در حالی که چرخ‌های جلو چرخان هستند و مانور را آسان می‌کنند. این صندلی‌ها سبک‌تر و فشرده‌تر از صندلی‌های چرخدار معمولی هستند و پس از نشستن فرد معلول روی آن‌ها باید توسط شخص دیگری هل داده شوند.

کاربرد صندلی حمل و نقل

این دستگاه ویژه‌ای است که برای کمک به کسانی که مشکلات پا دارند و همچنین قدرت بالایی بدن برای به حرکت درآوردن ویلچر را ندارند، طراحی شده است.  این یک صندلی مخصوص،  برای بیماران یا افرادی که نمی‌توانند راه بروند یا از بازوها و دست‌های خود برای حرکت با ویلچر استفاده کنند طراحی شده است.
استفاده از آن مستلزم کمک شخص دیگری برای انتقال بیمار به صندلی و همچنین انتقال او در آن است. این ویلچر محکم تر و سبک تر از ویلچر استاندارد است و حرکت و مانور آن آسان تر است. در مقایسه با سایر انواع ویلچر، صندلی حمل و نقل ارزان‌تر است و بیشتر در بیمارستان‌ها و سایر مراکز پزشکی استفاده می‌شود، زیرا راه آسان‌تر و راحت‌تری را برای جابجایی بیماران فراهم می‌کند.

تفاوت بین صندلی حمل و نقل با ویلچر

 صندلی حمل و نقل با ویلچر، ویلچر و صندلی حمل و نقل از وسایل متداول سرپایی هستند. برای فردی که دارای ناتوانی در پا است و قادر به راه رفتن یا حرکت بدون کمک نیست، ویلچر یک همراه ایده آل است که به او اجازه می دهد بدون هیچ مشکلی در حال حرکت باشد. اما اکنون به صورت موردی تفاوت بین صندلی حمل و نقل با ویلچر را ذکر می‌کنیم.
• ویلچر یک صندلی چرخدار است که برای کمک به افراد در هنگام از دست دادن توانایی راه رفتن به دلیل آسیب یا بیماری طراحی شده است، در حالی که صندلی حمل و نقل نوعی صندلی چرخدار است.
• هر دو دارای چهار چرخ هستند اما  ویلچر دارای دو چرخ عقب بزرگتر و دو چرخ جلو کوچکتر است، صندلی حمل و نقل دارای چهار چرخ با همان اندازه است.
• ویلچر برای استفاده بیمارانی طراحی شده است که می‌توانند از قسمت بالایی بدن خود برای سوار شدن به صندلی و حرکت دستی آن استفاده کنند. در حالی که صندلی حمل و نقل برای بیمارانی طراحی شده است که قادر به استفاده از بازوها و دستان خود نیستند و نیاز به کمک شخص دیگری دارند.
تفاوت بین ویلچر و صندلی حمل و نقل
سخن پایانی
بزرگترین تفاوت بین صندلی چرخدار و صندلی حمل و نقل این است که فرد نمی‌تواند روی صندلی حمل و نقل به جلو حرکت کند و به کمک شخص دیگری نیاز دارد. مزیت صندلی حمل و نقل این است که وزن سبک و کوچکتر است و به افراد اجازه می‌دهد آن را با خود حمل کنند. از سوی دیگر، ویلچر برای کسانی که می‌توانند از دست‌ها و بالاتنه خود برای به حرکت درآوردن صندلی بدون کمک استفاده کنند، مفیدتر است. بنابراین، ویلچر آزادی بیشتری را در این زمینه فراهم می‌کند. سایت ایزی موبیل انواع ویلچر دستی و برقی را عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید