خرید ویلچر مخصوص اطفال

خرید ویلچر مخصوص اطفال

ویژگی های ویلچر مخصوص اطفال چیست؟ در مطالب قبلی این موضوع اشاره کردیم که در زمان خرید ویلچر برقی و معمولی در نظر گرفتن شرایط افراد و همچنین میزان محدودیت جسمی آن‌ها یکی از فاکتورهای مهم است. مهم‌تر از همه موارد او این است که شما ویلچر را برای کودکان و یا بزرگسالان خریداری می‌کنید. در حقیقت می‌توان گفت که تو ویلچر اطفال نسب به ویلچرهای مخصوص بزرگسالان دارای ویژگی‌های منحصر به ‌فردی بوده تا راحتی لازم را برای آن‌ها فراهم کنند و برای استفاده از ویلچر ایمنی لازم را داشته باشند. در این مطلب قصد داریم تا به‌ طور کامل در مورد به خرید ویلچر مخصوص اطفال صحبت کنیم. به ‌همین خاطر پیشنهاد می‌شود تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 ضرورت خرید ویلچر مخصوص اطفال

شاید برخی تصور کنند که هیچ  تفاوتی میان ویلچری که برای یک  کودک خریداری می‌کنند با فرد بزرگسال  وجود نداشته باشد. اما این تصور کاملاً اشتباه است. تولیدکنندگان به ‌منظور فراهم کردن شرایط بهتری برای زندگی تمامی افراد توانخواه، معمولاً محصولات خود را با مناسب با هر شرایط سنی و همچنین همه محدودیت‌های جسمی به تولید می‌رسانند. تا از این طریق همه معلولین به‌ ویژه اطفال از ویلچر تجربه خوبی را داشته و بتوانند به استقلال کافی برای فعالیت‌های اجتماعی و امورات روزمره خود بپردازند. می‌توان گفت که اهمیت خرید ویلچر مخصوص اطفال بسیار بالاست و شما باید برای انتخاب این محصول حتماً باید و نبایدهایی را در نظر بگیرید. خوشبختانه برندهای ایرانی و هم برندهای خارجی ساخت این ویلچرها در مدل‌های مختلف می‌پردازند و شما برای خرید آن‌ها از هر نوع برندی هیچ‌گونه محدودیتی نخواهید داشت.

 

ضرورت خرید ویلچر مخصوص اطفال

 

 ویژگی ویلچر اطفال

می‌توان گفت که ویلچر مخصوص اطفال معمولاً دارای وزن سبک بوده و جا به‌ جایی آن با سهولت انجام می‌شود. نیروی محرک به این ویلچر و جهت حرکت به شکل دستی بوده و توسط کاربر انجام می‌گردد.  لازم است بدانید که ویلچر های اطفال در نمونه‌های برقی و معمولی به تولید می‌رسند. اما ویلچر برقی بیشتر توسط برندهای خارجی قهوه تولید شده و همچنین در کشور ما به ‌سختی یافت می‌شوند. این محصولات از نظر ساختار تا کاملاً امکانات ویلچرهای بزرگ سالان را داشته اما از نظر ابعاد و همچنین قسمت نشیمنگاه تفاوت‌هایی دارند.

 

انواع ویلچر برای کودکان

از جمله انواع ویلچر کودکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویلچر تاشو ویلچر سی پی
  • پی ویلچر ارتوپدی
  • مدل راحتی مبله

 

کودکان به دلیل این‌ که در رشد مداوم هستند، نیازمند صندلی‌های خواهند بود که بتوان آن‌ها را تنظیم کرد. ویلچر سی  پی یکی از مناسب‌ترین مدل‌ها است که دارای این قابلیت می‌باشد. دیگری از ویلچر مخصوص اطفال وجود دارد که دارای زیرپایی و زیردستی متحرک هستند که معمولاً آن را با عنوان ویلچر ارتوپدی می‌شناسند. می‌توان گفت خرید ویلچرهای است اطفال طبق نوع نیاز کودکان و مدت زمانی‌که قرار است از آن‌ها استفاده کنند در نظر گرفته می‌شود. ممکن است این محصولات و برای مدت زمان کوتاه و یا به‌ صورت بلندمدت مورد استفاده قرار بگیرند. توجه داشته باشید که به ‌هنگام خرید این محصول حتماً این فاکتور را در نظر بگیرید. عموماً ویلچر مخصوص افعال دارای جنس آلومینیومی بوده و در سایزهای مختلفی به بازار عرضه می‌شود.

انواع ویلچر برای کودکان

قیمت ویلچر اطفال

ویلچر های اطفال توسط برند های متعددی به تولید می‌رسند. همچنین در  مدل آن‌ها نیز تنوع به ‌وفور مشاهده می‌شود. بنابراین نمی‌توان به‌ طور دقیق در مورد قیمت آن‌ها صحبت کرد. همچنین عوامل دیگری مانند نوسانات ارز باعث شده تا قیمت ویلچر مخصوص اطفال مدام در حال نوسان باشد. مدل‌های ایرانی به دلیل این ‌که تولیدات داخلی هستند، معمولاً قیمت مناسب‌تری نسبت ‌به ویلچرهای خارجی دارند.

بنابراین اگر شما می‌خواهید هزینه کمتری را بابت خرید این صندلی‌های چرخ‌دار بپردازید، پیشنهاد می‌شود که به سراغ برندهای ایرانی بروید. از جمله دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت این ویلچر ها می‌توان به برقی و یا معمولی بودن آن‌ها اشاره کرد. وجود ویژگی‌های دیگری نظیر نشیمنگاه مخصوص، زیرپایی و زیر آرنج متحرک و همچنین مدل ویلچرها سبب باعث از جمله دیگر عوامل تأثیر گذار هستند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد و قیمت انواع تجهیزات پزشکی و حمل‌ونقل با کارشناسان مجموعه ایزی موبیل ارتباط برقرار کنید. تا آن‌ها بر اساس بودجه، بهترین محصول را به شما پیشنهاد کنند.

 

سخن پایانی

ما در این مطلب در خصوص اهمیت خرید ویلچر مخصوص اطفال توضیحاتی را به شما ارائه دادیم. همان‌ طوری که متوجه شدید، این محصولات دارای ویژگی‌های خاصی هستند که باعث شده تا شرایط لازم برای کودکان توانخواه جهت جابجایی و حمل فراهم شده و کیفیت زندگی آن‌ها نیز افزایش پیدا کند. به‌ هیچ ‌وجه نمی‌توان از ویلچر مخصوص بزرگسالان برای کودکان استفاده کرد. چرا که آن‌ها را با محدودیت‌های بیشتری روبرو خواهد کرد .

جهت مشاهده انواع محصولات سایت ایزی موبیل کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید