راهنمای خرید ویلچر برقی

راهنمای خرید ویلچر برقی

 راهنمای خرید ویلچر،  ویلچر وسیله ای است که افراد سالمند و یا افراد کم توانی که از نواحی مختلف بدن دچار  آسیب می شوند و راه رفتن و حرکت برایشان دشوار است می توانند باتوجه به شرایط موجود و نیاز های حرکتی که دارند اقدام به خرید ویلچر های ساده، ویلچر های ارتوپدی، ویلچر های سی پی ،ویلچر اطفال و ویلچر حمامی کنند‌. ویلچرهای ساده نسبت به ویلچر های برقی قیمت مناسب تری دارند ویلچر ساده در مکان های زیارتی، فرودگاها، و منازل افراد سالمند و ناتوان بیشتر وجود دارند. امروز پیشرفت عظیمی در صنعت تکنولوژی به خصوص تولید ویلچر بوجود آمده است  ویلچر برقی نیز مدتی است که وارد بازار شده است  پیشرفت بسیار چشمگیری نسبت به ویلچر دستی داشته است و کمک زیادی به افراد ناتوان و معلول کرده است. با این راهنمای خرید ویلچر برقی می توانید در خرید خود تمام جوانب را بررسی کنید.

 

ویژگی ویلچر برقی

 

ویلچر برقی وسیله ای است که دارای باتری قابل شارژ بانیروی برق می باشد موتور موجود در ویلچر برقی  سرعت های مختلفی را برای این وسیله فراهم می کند و اهرمی نیز رواین ویلچر برقی وجود دارد که افراد به آسانی با جابه جایی آن بدون نیاز به کوچیکترین فشاری می توانند جهت و سرعت حرکت را تغییر دهد و تنظیم کنند.این ویلچر های بسیار فوق العاده در دو مدل چهار چرخ و نیز شش چرخ در بازار موجود می باشد.

باتری های ویلچر برقی در سه اندازه ۲۲،۲۴و ۲۷ آمپر تولید می شوند. استاندارد ترین نوع ویلچر برقی، ویلچر برقی با باتری ۲۲آمپر در ساعت می باشد ولی برای جابه جایی و مسیر های طولانی خرید ویلچر برقی با باتری ۲۷ امپر پیشنهاد می شود.

ویژگی ویلچر برقی

 

نکاتی درباره نگهداری ویلچر برقی

 

از آن جایی که باتری های این ویلچر ها با شارژ کار می کنند  باید در شارژ کردن این باتری ها نهایت دقت و توجه را داشته باشید و برای شارژ کردن حتما از شارژر های تولیدی شرکت سازنده ویلچر برقی استفاده کنید.برای شارژ کردن باتری بهتر است که حتی الامکان باتری خالی از شارژ باشد و بعد از شارژ کردن کامل باتری شروع به استفاده مجدد از دستگاه کنید.

دستگاه را به اندازه کافی در شارژ نگه دارید تااز  واردشدن اسیب به دستگاه جلوگیری شود. باید به طور مداوم ‌کل قطعات ویلچر از جمله موتور ، قفل چرخ ها، لاستیک ها و … توسط متخصص مورد بررسی قرار گیرند.

 

خرید ویلچر برقی مناسب چه کسانی می باشد؟

ویلچر برقی انواع مختلفی با امکانات متنوعی  دارد که آسایش و راحتی برای افراد ناتوان و معلول  فراهم می کند.ویلچر های برقی در انواع مختلف ویلچر برقی تاشو، ویلچر برقی مبله، ویلجر برقی ایستا، ویلچر الکتریکی پله رو تولید می شوند.

 

چرا باید ویلچر برقی بخریم؟

ویلچر دستی وسیله ای بسیار مفید و پر کاربرد می باشد ولی افرادی که از قسمت دست دچار‌نواقصی می باشند و یا معلولیت و ناتوانی آن ها به گونه ای می باشد که  حرکت دادن چرخ ها برای آن ها میسر نیست بهتر است که از ویلچر برقی استفاده کنند.

 

چرا باید ویلچر برقی بخریم؟

 

 

راهنمای خرید ویلچر و انواع آن:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این راهنمای خرید ویلچر وجود دارد، این است که باید هزینه ای که شما صرف خرید ویلچر برقی می‌کنید باید با درآمد شما تناسب نسبی داشته باشد.

 

در این راهنمای  خرید ویلچر های برقی و دستی باید به یک‌سری نکات که در ادامه اشاره کردیم حتما دقت و توجه فرمایید:

  • راحتی: ویلچر ها وسایلی هستند که افراد ناتوان و معلول روزانه استفاده ی زیادی از آن دارند به همین دلیل استفاده از آن  باید احساس راحتی و آسایش در افراد ایجاد کند و با گذشت زمان نیز این ویلچر ها کیفیت خود را ازدست ندهند. برخی از ویلچر ها ازنایلون یا وینیل، فوم سرد یاچرم نرم وراحت تولید شده اند  و بعضی از این ویلچرهاهم دارای بخش پشتی نگهدارنده و کمکی می باشند.عمق و پهنای صندلی و همچنین امکانات ویلچر در راحتی افراد بسیار تاثیر گذار می باشد.
  • سایز صندلی:اندازه صندلی و عمق آن به عبارت دیگر فاصله قسمت پشتی تا قسمت جلویی و همچنین پهنای آن بسیار حائز اهمیت می باشد. نمونه هایی از ویلچر که توانایی تنظیم ارتفاع رادارند ویا بسته به شرایط موجود دارای امکانات نگهدارنده سر و بدن  نیز می باشند راحتی وآسایش بسیار زیادی برای افراد به همراه خواهند داشت.
  • وزن: درهنگام خرید ویلچر های دستی و یابرقی به این نکته بسیار دقت فرمایید که ویلجر باید وزن مناسبی داشته باشد.وزن مناسب ویلچر حرکت آن به کمک‌ دست  را بسیار راحت می کند و هرچقد ویلچر وزن متعادل تری داشته باشد سرعت جابه جایی آن بیشتر می شود.

مطالب مرتبط:

خرید ویلچر دستی تاشوی ایرانی ارزان

در انتخاب ویلچر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید