روش ساخت ویلچر برقی

روش ساخت ویلچر برقی

هنوز بسیاری از افراد از ویلچر های دستی استفاده می کنند. در مواقعی که مسیر طولانی است یا سریالایی و شیب تندی در مسیر باشد، شخص خسته خواهد شد. در این مقاله روش ساخت ویلچر برقی را توضیح خواهیم داد‌. شما می توانید از طریق سایت ایزی موبیل با ما در ارتباط باشید.

نحوه ساخت ویلچر برقی یا دستی

اگر از ویلچر استفاده می کنید یا شخصی در منزل دارید که با ویلچر حرکت می کند، می توانید مشکلات ویلچر دستی را حس کنید. زمان عبور از سراشیبی یا سربالایی و مسیرهای ناهموار استفاده از ویلچر دستی بسیار خسته کننده خواهد بود. اما خیلی از افراد قدرت خرید ویلچر های برقی را ندارند به دلیل ارزان تر بودن ویلچر های دستی آن را انتخاب می کنند. در این مقاله روش ساخت ویلچر برقی را توضیح خواهیم داد. در واقع شما می توانید ویلچر دستی خود را به نوع برقی تبدیل کنید و راحت تر از آن استفاده نمایید.

روش ساخت ویلچر برقی به صورت ساده

برای روش ساخت ویلچر برقی نیاز به نبوغ خاصی نیست. در واقع برای این کار به ساختار خاص و سخت و مونتاژ پیچیده ای نیاز نیست. برای ویلچر دو نوع اتصال را می توان انجام داد. چرخ دستی و پاور پک را باید وصل کرد. چرخ دستی به قسمت جلوی ویلچر و پاور پک به پشت آن متصل خواهد شد.‌ با این کار تعدادی باتری نیز به ویلچر وصل خواهد شد و از این طریق نیروی محرکه بیشتری به وجود می آید.

 

 

روش ساخت ویلچر برقی به صورت ساده

فواید ساخت ویلچر برقی

برای افراد ناتوان جسمی روش ساخت ویلچر برقی  و آموزش نحوه ساخت ویلچر برقی همانند معجزه ای خواهد بود. زندگی این افراد به این صورت آسان می شود. رفتن به زمین های ناهموار، شیب ها، رمپ ها ‌و تپه ها برای افراد ناتوان با ویلچر دستی خیلی مشکل ساز است. حتی کسانی که قرار است ویلچر آن ها را کنترل کند نیز اذیت می شوند‌. با این کار مزایای زیادی شامل آن ها می شود‌.

افرادی که مراقبت از افراد ناتوان و معلول را به عهده دارند، به مرور زمان خسته می شوند و سلامت جسمانی آن ها نیز به خطر می افتد.اکثر این افراد دچار کمر درد خواهند شد. پس تبدیل ویلچر دستی به برقی هم برای خود شخص معلول و ناتوان و‌ هم برای مراقب او مفید و کارساز است.

 

دیگر مزایای تبدیل ویلچر دستی به برقی

پاور پک هایی که به پشت ویلچر متصل می شود نسبت به ویلچر برقی قیمت خیلی کمتری دارد. نکته مثبت ساخت ویلچر برقی این است که تمام قطعه ها را می توان جدا کرد. و دوباره حالت تاشوندگی را حفظ نمود. یعنی این ویلچر می توان به راحتی در ماشین و دیگر وسایل برد. حمل و نقل این وسیله بسیار راحت است. برای وصل کردن و جداسازی قطعات هیچ گونه دردسری نخواهید داشت. این وسیله ها اصولا برای همه ویلچرها قابل استفاده هستند. دسته جلوی ویلچر قابل تنظیم است و افراد با هر اندازه و قدی که باشند می توانند به راحتی از این وسیله استفاده نمایند.

برای استفاده مطمئن شوید که اتصال برق و باتری درست است. تبدیل ویلچر دستی به مدل برقی قدرت تحرک شما را افزایش می دهد. استفاده از آن بسیار راحت است و شما می توانید سرعت و ترمز را به راحتی کنترل نمایید. حداکثر سرعت این وسیله ۱۵ مایل در ساعت است. ‌و دسته ها قابل تنظیم هستند و می توان آن را با هر اندازه ای متناسب کرد.پس با وجود مزایای آن بهتر است با روش ساخت ویلچر برقی آشنا شوید.

نکات مثبت پاور پک

همان گونه که در قسمت های قبل گفته شد برای ساخت ویلچر برقی از پاور پک  power pack استفاده می شود. یعنی با اتصال این دستگاه به ویلچر دستی می توان از آن یک مدل برقی تولید نمود. پاور پک بسیار سبک و‌کم وزن است و به راحتی می توان آن را  حمل کرد. شما می توانید آن را در هواپیما، ماشین، قطار و هر وسیله دیگری با خود ببرید. با وصل کردن یک کنترل معکوس بر روی کنترل دستی حرکت ویلچر آسان تر خواهد شد. این پاور پک ها برای همه ویلچرها مناسب هستند. اگر ویلچر دستی شما از نوع تاشو بوده، نگران تا شدن آن نباشید.

شما قادر خواهید بود در عرض چند ثانیه پاور را برداربد و دوباره ویلچر را مانند قبل تا کنید. قبل از این که برای خرید ویلچر برقی اقدام نمایید، کمی تامل کرده و برای ساخت ویلچر برقی تصمیم جدی بگیرید. تبدیل ویلچر خودتان به مدل برقی بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود‌.

سخن پایانی درباره روش ساخت ویلچر برقی

شاید داشتن ویلچر برقی برای خیلی از افراد ناتوان و معلول رویایی بیش نباشد. اما با ساخت ویلچر برقی  و آشنایی با طریقه ساخت ویلچر برقی می توان  این رویا را به واقعیت تبدیل کرد. در مقاله پیش رو روش ساخت ویلچر برقی را به طور کامل توضیح دادیم. با توجه به راهنمایی ها می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت ایزی موبیل ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید