روش شارژ باتری ویلچر برقی

روش شارژ باتری ویلچر برقی

ویلچر برقی، ویلچری است که به جای نیروی دستی، با استفاده از موتور الکتریکی (معمولاً با استفاده از فرمان دیفرانسیل) به حرکت در می‌آید.پس نیاز است روش شارژ باتری ویلچر برقی را به درستی انجان دهیم. ویلچرهای موتوردار برای کسانی مفید است که نمی‌توانند ویلچر دستی را به حرکت درآورند یا ممکن است نیاز به استفاده از ویلچر برای مسافت‌ها یا در زمین‌هایی داشته باشند که در ویلچر دستی باعث خستگی می‌شوند. همچنین ممکن است نه تنها برای افرادی که دارای اختلالات حرکتی «سنتی» هستند، بلکه برای افرادی که دارای شرایط قلبی عروقی و مبتنی بر خستگی هستند، نیز استفاده شوند.

روش شارژ باتری ویلچر برقی

سیستم درایو / شاسی

معمولاً ویلچر برقی چهار یا شش چرخ و غیر تاشو دارند.و سایر طرح‌ها ممکن است توانایی جداسازی جزئی برای حمل و نقل را داشته باشند. چهار نوع کلی از سیستم های محرک صندلی برقی وجود دارد: محرک جلو، وسط یا عقب و تمام چرخ محرک.

برخی از ویلچرهای دستی نیز ممکن است مجهز به سیستم برق کمکی باشند. که می تواند یکی از سه شکل را داشته باشد: یکپارچه با توپی چرخ های دستی، به طوری که هر نیرویی که بر روی چرخ های فشار وارد می شود توسط سیستم درایو بزرگ می شود، یا در زیر ویلچر نصب می شود.و مانند یک صندلی برقی کنترل می شود، اما با نیروی محرکه یا از طریق یک سیستم محرک اصطکاکی به چرخ های اصلی منتقل می شود یا مستقیماً از طریق یک چرخ محرک کمکی تحویل می شود.

برخی از طرح‌های آزمایشی صندلی‌های برقی همه‌جانبه به‌جای چرخ‌ها، با مسیر تولید شده‌اند، اما معمولاً مورد استفاده نیستند.

سایر طرح‌های آزمایشی توانایی بالا رفتن از پله را در خود جای داده‌اند. و طراحی iBOT دین کامن هم از پله‌نوردی و هم توانایی «ایستادن» روی شاسی وارونه‌اش با استفاده از سنسورهای ژیروسکوپی پیشرفته برخوردار است. iBOT زمانی یک مدل تولیدی بود، اما دیگر به بازار عرضه نمی‌شود.

 

چگونه شارژر باتری ویلچر پیدا کنید؟

 

مهم ترین قانونی که باید هنگام شارژ باتری رعایت کنید.این است که مطمئن شوید شارژری که استفاده می کنید.با مواد شیمیایی و ولتاژ باتری شما سازگار است. بنابراین، اگر دو باتری ۱۲ ولتی مهر و موم شده در ویلچر خود دارید، شارژری که استفاده می کنید.باید با باتری های ژل سازگار باشد.و خروجی ۲۴ ولت داشته باشد. بسیاری از شارژرهای باتری مدرن مانند شارژر ویلچر Duracell Ultra دارای تنظیمات مختلفی برای مواد شیمیایی مختلف باتری هستند. هنگام استفاده از شارژر با تنظیمات چندگانه، همیشه قبل از تلاش برای شارژ باتری، مطمئن شوید که از نظر شیمی، مناسب تنظیم شده است.

روش شارژ ویلچر برقی

آیا می توانید باتری ویلچر را بیش از حد شارژ کنید؟

 

روش شارژ باتری ویلچر برقی حائز اهمیت است پرا که شارژ کم و بیش از حد می تواند برای باتری شما مضر باشد. به همین دلیل، نظارت بر فرآیند شارژ برای اطمینان از این که باتری ها برای مدت زمان مناسب شارژ می شوند، مهم است. از طرف دیگر، می توانید یک شارژر هوشمند یا خودکار انتخاب کنید. شارژرهای خودکار باتری شما را کنترل می کنند. تا شارژ ایده آل را حفظ کنند. آن ها به طور خودکار خود را خاموش می کنند. تا از شارژ بیش از حد باتری شما جلوگیری کنند. و هنگامی که باتری شما شروع به تخلیه کرد دوباره شروع به شارژ می کنند.

 

روش شارژ باتری ویلچر برقی چکونه است؟

 

در این جا چند مرحله اضافی وجود دارد که باید هنگام شارژ باتری ویلچر خود رعایت کنید.

  • باتری های چرخه عمیق قبل از شارژ مجدد باید کاملاً مصرف شوند.
  • حدود ۸ ساعت طول می کشد تا باتری ویلچر کاملاً شارژ شود.
  • قبل از استفاده مجدد حتما باتری خود را به طور کامل شارژ کنید.
  • باتری خود را در حالت دیشارژ ذخیره نکنید. قبل از این که بخواهید باتری خود را ذخیره کنید، آن را به طور کامل شارژ کنید.
  • باتری خود را همیشه در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
  • به طور دوره ای باتری خود را از نظر خوردگی یا سایر علائم تغییر شکل بررسی کنید.

 

 

کجا می توان باتری ویلچر را آزمایش کنیم؟

اگر باتری شما برای نگه داشتن شارژ مشکل دارد یا مانند گذشته دوام نمی آورد، باید باتری را آزمایش کنید. خیلی از فروشندگان ویلچر برقی تست باتری رایگان را ارائه می دهند. اگر نیاز به تعویض باتری دارید، آن ها تعداد زیادی باتری ویلچر و همچنین مجموعه ای از شارژرهای باتری ویلچر در اختیار شما می گذارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید