روش های بالا بردن ویلچر از پله

https://ezymobil.com/product-category/hand-wheelchair/رررررررررررررر

فرقی نمی‌کند که افراد دارای ویلچر برقی یا دستی باشند. به‌ هرحال بالا بردن این وسیله از پله برای کسانی که دچار معلولیت هستند، یکی از دغدغه‌های بزرگ به حساب می‌آید. لازم است بدانید که در نگاه اول ممکن است که بالا بردن ویلچر از پله‌ ها مشکل به‌ نظر برسد. اما می‌تواند با توجه به یکسری از نکات و قواعد این کار را به راحت‌ترین شکل ممکن و بدون هیچ‌گونه دردسری انجام داد. در ادامه با ما همراه باشید تا در این خصوص راهنمایی‌های کامل و جامع را به شما ارائه دهیم.

امروزه ویلچر یکی از اساسی‌ترین وسیله‌ های مخصوص افراد معلول تبدیل ‌شده است. چرا که می‌تواند با قابلیت‌ های خود به آن‌ ها کمک کنند تا بتوانند به فعالیت‌ های روزمره خود بدون نیاز به هیچ‌کسی بپردازند. به ‌عبارت ‌دیگر این وسیله‌ ها در مدل‌ های مختلف به افراد سالمند و کم‌توان و معلول کمک می‌کنند تا استقلال کافی را در زندگی داشته باشند.  ویلچرها در نمونه‌ های مختلفی تولید می‌شوند.  این محصولات به ‌طورکلی در دو دسته‌ بندی  ویلچربرقی و ویلچر دستی قرار می‌گیرند. چنانچه به ‌دنبال  خرید ویلچر برقی و دستی  در بالاترین کیفیت ممکن هستید، می‌توانید به فروشگاه سایت ما مراجعه کرده و این محصول را از معتبرترین برندهای دنیا خریداری کنید. در ادامه به بررسی این‌ که چگونه یک ویلچر را از پله بالا ببریم؟ خواهیم پرداخت.

 

نکات مهم و کلیدی برای بالا بردن ویلچر از پله

همان‌ طور که در ابتدای مطلب گفته شد، بالا بردن ویلچر از پله‌ ها کار چندان مشکلی نبوده و تنها می‌توان با استفاده از یک سری تکنیک‌ ها و رعایت اصول به این وسیله را بدون هیچ دردسر و خطر ویلچر را  روی پله‌ها جا به ‌جا کرد. شما بایستی برای بالا بردن صندلی چرخ‌دار حتما به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • ویلچر باید فاقد هر نوع بار اضافی و وسایل سنگین باشد؛ تا حد امکان بهتر است که این صندلی را از وسایل جانبی و بارهای سنگین خالی کنید.
  • ویلچر باید طوری در دست گرفته شود که پشت آن به پله‌ ها بوده و یک فرد نیز دسته‌ های پشت آن را بگیرد و به‌ آرامی به سمت بالا بکشاند. تا چرخ‌ های ویلچر به‌ صورت تک ‌به ‌تک از روی پله‌ها رد شوند.
  • به این‌مورد توجه کنید که بهتر است برای جابجایی دو نفر این کار را انجام بدهید. درحقیقت وجود فردی دیگر برای جابجایی قسمت جلویی ویلچر می‌تواند به سهولت کار تا حد بسیار زیادی کمک کند.
  • چنانچه شخصی روی ویلچر نشسته و دچار معلولیت جسمی و ذهنی است، ممکن است که در هنگام بالا بردن او از پله دچار استرس شود. در چنین شرایطی طبیعتاً حمل ویلچر روی پله‌ها دشوارتر خواهد بود. به ‌همین خاطر باید قبل ‌از انتقال معلولین و همچنین سالمندان آن‌ها را از لحاظ روحی آماده کنید. تا بتوانند با شما همکاری کرده و بالا بردن ویلچر از پله راحت ‌تر انجام شود.
  • تا حد امکان سعی کنید ویلچر هایی را خریداری کنید که چرخ‌های بزرگ و مستحکمی داشته باشد. این ‌موضوع به جابجایی بهتر صندلی کمک بسزایی خواهد کرد.

 

نکات مهم و کلیدی برای بالا بردن ویلچر از پله

روش های متعدد بالا بردن ویلچر از پله

برای بالا بردن ویلچر از پله‌ها می‌توان از روش‌های متعددی استفاده کرد که از جمله بهترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 استفاده از ویلچر پله رو

این‌ گونه ویلچرها به صورتی طراحی شده‌اند که افراد معلول و سالم می‌توانند به‌ راحتی روی آن نشسته و در پله‌ ها جا به ‌جا شوند.

 

 استفاده از ویلچر پله رو

ساختن رمپ برای بالا بردن ویلچر پله رو

برای بالا بردن ویلچر از پله‌ ها می‌توان از روش‌های متعددی استفاده کرد که از جمله بهترین آن‌ ها عبارت‌اند از:

چنانچه شما به ‌دنبال خرید یک ویلچر دستی و یا برقی مناسب هستید که بتوانید در هر شرایطی آن را جا به ‌جا کرده و مشکل نداشته باشید، می‌توانید به مجموعه ما اعتماد کنید. سایت ایزی موبیل دارای چندین سال سابقه در زمینه خرید و فروش تجهیزات مربوط به معلولین می‌باشد و می‌تواند با محصولات بسیار پیشرفته و معروف خود به افراد سالمند معلول و کسانی که دچار آسیب مقطعی می‌شوند، کمک بسزایی کند. در حال ‌حاضر این مجموعه به فروش معروف ‌ترین ویلچرهای موجود در ایران می ‌پردازد و شما می‌توانید این محصولات را بدون واسطه و با قیمت مناسب خریداری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع تجهیزات پزشکی به خصوص انواع ویلچر می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید