مزایا و معایب ویلچر برقی

مزایا و معایب ویلچر برقی

آشنایی با مزایا و معایب ویلچر برقی امروزه اهمیت زیادی دارد زیرا استفاده از آن بین سالمندان، معلولین و افراد ناتوان جسمی به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است. این ویلچرها نیز همانند ابزارهای دیگر معایب و مزایایی دارند که سایت ایزی موبیل طی این مقاله آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

مزایا و معایب ویلچر برقی چیست؟

مزایا و معایب ویلچر برقی را باید به وضوح بیان نمود زیرا با آرامش و راحتی افراد ناتوان ارتباط دارد. باید شرایط شخص کاربر حتما مورد بررسی قرار بگیرد و مناسب با آن ویلچر مناسب را انتخاب نمود. برای استفاده از این وسیله که حکم یک ماشین را برای این اشخاص دارد، باید با آن آشنایی کامل داشت. ابتدا از مزیت های آن صحبت خواهیم کرد. بزرگترین مزیت ویلچر برقی راحتی و سهولت استفاده از آن است. داشتن چرخ های بزرگ و پهن امنیت و قدرت عمل این وسیله را افزایش می دهد.

مزایا ویلچر برقی درنحوه جابجایی

در سطوح ناهموار این وسیله به راحتی کاربر خود را جابجا خواهد کرد. سرعت آن بسیار خوب است. نکته مهم این است که شخص با استفاده از این وسیله نیاز به کمک کسی نخواهد داشت چرا که کنترل این وسیله برقی به دست خود شخص است.

 

مزایا و معایب ویلچر برقی

 

 

این امر اعتماد به نفس را در او بالا می برد و امکان حضور در خیلی از مکان ها را برای او فراهم می سازد.  یکی از ویژگی های عالی این است که امکان کنترل این وسیله با دست، برخی با دهان یا قسمت های دیگر بدن وجود دارد. از این رو افرادی که مشکلات خاصی دارند می توانند با توجه به نوع معلولیت و‌ ناتوانی نمونه مناسب را انتخاب نمایند.

صندلی های آن ها تنوع زیادی دارد. از آن جا که هر شخصی امکان دارد روزی به این وسیله نیاز پیدا کند، تنوع زیادی برای آن ترتیب داده شده است. شما با توجه به وزن و‌ قد و نحوه استفاده و نوع معلولیت و مدت زمان استفاده قادر خواهید بود صندلی مورد نیاز و متناسب خود را پیدا کنید.

مزایای جنس پارچه صندلی ویلچر برقی

از نظر جنس پارچه صندلی نیز این وسیله حرف اول را می زند. صندلی کاملا قابل شستشو است و پارچه ضد تعریق خواهد بود. از این رو امکان حساسیت های پوستی برای افرادی که به مدت طولانی از آن استفاده می کنند، وجود ندارد. ویلچرهای برقی تاشو نمونه بسیار خوبی هستند چرا که برای حمل و نقل و مسافرت خیلی مناسب هستند. این مدل ویلچر به راحتی تا شده و بدون زحمت نیز از هم جدا خواهد شد.

از نظر قیمت کمی گرانتر از نمونه های معمولی هستند. اما این را نیز باید در مزایا و معایب ویلچر برقی در نظر گرفت که دوام آن ها بسیار زیاد است و برای مدت طولانی می توانند از آن استفاده نمایند‌. خیلی از افراد با وجود علاقه به این وسیله و محبوبیت آن، قدرت خرید ندارند. ویلچرهای برقی برای مسافت های طولانی گزینه بسیار مناسبی به حساب می آید‌.

معایب ویلچرهای برقی چیست؟

در قسمت قبل مزایای ویلچر برقی  را بیان نمودیم. اما مزایا و معایب ویلچر برقی را باید به طور همزمان مورد بررسی قرار داد که انتخاب برای شما عزیزان راحت تر باشد. از معایب این وسیله می تواند هزینه زیاد آن باشد که برای برخی غیر قابل خرید است‌. وزن آن ها نسبت به ویلچرهای دستی بیشتر است. برای حمل و نقل نیاز به یک وسیله نقلیه دارند. از نظر مصرف برق نیز این دستگاه را باید کمی مورد بررسی قرار داد. برخی افراد توانایی پرداخت هزینه برق را ندارند.  نگهداری از آن ها باید به صورت منظم صورت بگیرد.

تعمیرات و سرویس نیز باید برای این وسیله در نظر گرفته شود. اگر برای طولانی مدت قرار نیست از ویلچر استفاده کنید، نیاز به خرید نمونه برقی ندارید. این هزینه می تواند برای مدت کوتاه، زیاد به نظر بیاید.

سخن پایانی مزایا و معایب ویلچر برقی

در این مقاله از سایت ایزی موبیل در مورد مزایا و معایب ویلچر برقی نکات مهمی را مورد بررسی قرار دادیم. این گفتگو می تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد و مسیر شما را هموار سازد. زمان انتخاب و خرید از فروشگاه ایزی موبیل حتما با مشاوران و متخصصان ما صحبت کنید و شرایط خود را توضیح دهید. مشاوران مجرب ما با توجه به نکات گفته شده و شرایط مالی با شما همکاری خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: روش سفارش اینترنتی ویلچر برقی در ایزی موبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید