نحوه تنظیم ویلچر برقی

نحوه تنظیم ویلچر برقی

تنظیم ویلچر برقی به چه شکلی انجام می شود؟ویلچر برقی جزو محصولات کمکی است که می ‌تواند به افراد ناتوان کمک کند به فعالیت‌ های روزمره خود برسند. انتخاب یک ویلچر مناسب و قابل تنظیم از اهمیت بسزایی برخوردار است و باعث شده تا افرادی که به این دستگاه نیاز دارند، بتوانند سالیان زیادی از آن نهایت استفاده را داشته باشند. در حال‌ حاضر خرید ویلچر برقی رواج بسیار بیشتری نسبت ‌به ویلچرهای دستی دارد. اما وجود مدل‌ های مختلف آن باعث شده تا افراد دچار سردرگمی شوند. یکی از ویژگی ‌های اصلی برای این محصولات قابل تنظیم بودن آن‌ها می‌باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه‌ی تنظیم ویلچر برقی اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا برخی از دستگاه‌ها به کمک انسان بیایند و کیفیت زندگی را برای افراد ناتوان و سالمند و افزایش بدهند. در حقیقت هر کس که دارای یک ویلچر برقی باکیفیت و مناسب باشد، دیگر مشکلی بابت جابجایی و رسیدگی به کارهای خود نداشته و احساس ناتوانی نخواهد کرد. شما می‌توانید برای خرید انواع صندلی‌ های چرخ‌دار در مدل برقی و یا ساده به مجموعه ما مراجعه کنید و این محصولات را بدون واسطه و با پایین‌ترین قیمت بازار خریداری کنید. در ادامه در خصوص روش  تنظیم بخش های مختلف ویلچر توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

اهمیت خرید ویلچر برقی و کاربرد آن

ویلچر های برقی با پیشرفت تکنولوژی روز به ‌روز دارای قابلیت‌ های جدیدتری می‌شوند و می‌توانند به استقلال افراد ناتوان و سالمند کمک بسزایی کنند. به ‌طور معمول این محصولات در اندازه‌ها و مدل‌های گوناگونی وجود دارند که می‌ توان بر اساس میزان توانایی افراد جهت خرید آن‌ها اقدام کرد.

به‌طور مثال برخی از آن‌ها و با قدرت عضلانی قابل حرکت بوده و برخی نیز تنها با فشار دادن یک دکمه و حرکت می‌کنند. برای افرادی که در قسمت اندام فوقانی دچار ضعف و ناتوانی هستند و یا حتی برای کسانی که چنین مشکلاتی را ندارند،  صندلی‌های چرخ‌دار برقی انتخاب هوشمندانه به‌نظر می‌رسند. زیرا استفاده از آن‌ها بسیار آسان بوده و خستگی در افراد ایجاد نخواهد کرد. همچنین ویلچر برقی  امکانات متعددی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابل تنظیم بودن
  • داشتن جای دست
  • بالشت مخصوص
  • داشتن ترمز
  • باتری‌های قدرتمند
  • جای پا
  • دارا بودن چرخ‌های با کیفیت در تعداد بالا
  • تکیه‌گاهی مناسب برای کمر و گردن

مهم‌ترین ویژگی ویلچرها قابل تنظیم بودن آن است به این صورت که هر افراد هر همه افراد می‌توانند با تنظیم درست آن از این صندلی‌های حمل‌ونقل استفاده کنند اما لازم است که در مورد نحوه تنظیم ویلچر اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید مناسب با شرایط افراد این صندلی های هوشمند را تنظیم کنید.

 

اهمیت خرید ویلچر برقی و کاربرد آن

بررسی چگونگی تنظیم ویلچر برقی

در خصوص تنظیم ویلچر برقی باید بگوییم که شما باید برای مناسب‌ سازی این محصول برای افراد مختلف قسمت‌های مختلف بخش‌های گوناگون آن را مورد بررسی قرارداده و تنظیم کنید. در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

 تنظیم جای دست در ویلچر برقی

به ‌طور کلی یک ویلچر مناسب می‌تواند روی تمام جنبه‌های زندگی افراد مؤثر واقع شود. معمولاً جای دست جزو مهم‌ترین قسمت‌هایی است که افراد ناتوان به آن اهمیت می دهند. چر اکه اگر جای دست مناسبی و در ویلچر وجود نداشته باشد دچار خستگی خواهند شد. شما باید در ابتدا اندازه دست و فرد را در نظر گرفته و سپس جهت تنظیم اجاره آن اقدام کنید.

 تنظیم عرض ویلچر

یکی دیگر از قسمت‌هایی که حتما باید تنظیم و بررسی شود، عرض ویلچر برقی می‌باشد. افراد برای عبور از درب و موانع مختلف باید دچار مشکل نشوند و این کار تنها با تنظیم و ویلچر برقی در قسمت عرضی امکان‌پذیر می‌باشد.

 تنظیم  ویلچر برقی جای پا

یکی دیگر از قسمت‌های مهم در ویلچر برقی جای پای آن‌ ها است. چنانچه ارتفاع پا جای پا از سطح زمین بالاتر باشد، زانوها در حالت خوبی قرار نگرفته و ممکن است بخش‌هایی از بدن همانند ران و لگن آسیب‌های وارد شود. به‌ همین خاطر نیز گفته می‌شود که تنظیم جای پا ویلچر برقی یکی از فاکتورهای مهم به حساب می‌آید.

سخن پایانی

در این مطلب در مورد نحوه تنظیم ویلچر برقی توضیحاتی را به شما ارائه دادیم. همان‌طور که گفته شد مهم‌ترین ویژگی‌ای که در این صندلی‌های حمل ‌و نقل وجود دارد، قابلیت تنظیم آن‌ها بوده که می‌تواند شرایط مناسبی را برای همه افراد فراهم کند. بنابراین کسب اطلاعات و کافی در مورد تنظیم ویلچر برقی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. سایت ایزی موبیل انواع ویلچر برقی و دستی را به فروش می رساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید