نکات مهم برای نگهداری از ویلچر

نکات مهم برای نگهداری از ویلچر

معمولاً به دلیل هزینه‌های بالا برای ویلچر برقی و یا  ویلچر دستی و همچنین تعمیرات این محصولات، نگهداری از ویلچر به طور صحیح موردی است که همه کاربران ویژه به آن نیاز خواهند داشت. به‌ عبارت ‌دیگر زمانی ‌که شما بتوانید به‌ صورت اصولی و دقیق برای نگهداری از ویلچر خود اقدام کنید، می‌توانید تا حد بسیار زیادی در هزینه‌ های مختلف صرفه‌جویی کرده و همچنین احتمال آسیب‌ دیدگی را کاهش دهید. بر اساس آماری که وجود دارد حدود 18 درصد از افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند، دچار آسیب‌های جسمی می‌شوند. زیرا باید نسبت ‌به مراقبت صحیح از این صندلی حمل ‌و نقل بی‌توجه بوده درنتیجه ممکن است بخش‌هایی از آن آسیب ببیند و شرایط را برای آسیب دیدن افراد فراهم کند. درحقیقت ویلچر هایی که خوب مراقبت نمی‌شوند ریسک آسیب را تا حد بسیار زیادی افزایش خواهند داد.. ما  در این مطلب بهترین روش‌های نگهداری از ویلچر را به شما ارائه میدهیم.

 جهت مشاهده محصولات ایزی موبیل کلیک کنید.

ضرورت نگهداری از ویلچر

همان‌ طور که بهتر می‌دانید، ویلچر برای کسانی که دچارمشکلات جسمی هستند به‌ عنوان یکی از اعضای بدن آن‌ها به حساب می‌آید که باید همیشه در سلامت کامل باشد. به دلیل این ‌که معمولاً هزینه خرید ویلچر بالاست و نمی‌توان در یک ‌سال چندین ‌بار آن را عوض نمود، کسب اطلاعات کافی درمورد نحوه نگهداری از ویلچر ها یکی از فاکتورهای بسیار مهم است که باید حتما به آن توجه گردد. یک ویلچر متشکل از قسمت‌ های مختلفی است که در صورت هر یک از در صورت خراب شدن هر یک از آن‌ها ممکن است که سلامت جسمی افراد را به خطر بیندازد. فرق نمی‌کند که چرا شما در چه سطح کیفی قرار داشته باشند و ویلچر برقی یا دستی باشد. در هرصورت شما باید برای نگهداری از ویلچر کوشا باشید و به نکات مهمی در این ‌باره توجه کنید.

 

ضرورت نگهداری از ویلچر

نگهداری انواع ویلچر

همان‌طور که گفتیم مراقبت و رعایت یکسری از موارد برای ویلچر برقی و یا دستی یکی از الزامات است. اما در ادامه برای راحتی کار شما مراقبت‌های لازم نگهداری نکات لازم را برای نگهداری ویلچر برقی و  ویلچر دستی را به‌ صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده‌ایم تا شما بتوانید خیلی سریع و راحت مواردی را که در رابطه با نگهداری از این صندلی‌ها را رعایت کنید.

 نحوه نگهداری از ویلچرهای ساده

باید بگوییم که برخی از قسمت‌های یک ویلچر ساده نسبت‌ به بخش‌های دیگر به بازدید و مراقبت بیشتری احتیاج دارند که از جمله آن‌ ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 لاستیک ‌ها

بهتر است که هرهفته باد لاستیک‌ های ویلچر را مورد بررسی قرار دهید. پیشنهاد می‌شود که برای این کار از یک فشارسنج مخصوص استفاده کنید. لاستیک‌ها باید از نظر فرسودگی، ترک ‌خوردگی و یا سوراخ شدن نیز بررسی شوند. در صورتی ‌که نقطه‌های صاف شده را بر روی لاستیک دیدید، حتما باید به تعمیرکار مراجعه کرده تا آن‌ها را برطرف کنید.

 بررسی محور چرخ‌ها

یکی دیگر از نکات نگهداری برای ویلچرهای ساده است و در برخی اوقات ممکن است که گرد و غبار و یا پرز به داخل این محورها و گیر کند. و  در زمان ترمز مشکلاتی را ایجاد نماید. در زمان حرکت دادن ویلچر باید به وضعیت لنگه تایرها توجه داشته باشید.

 چرخ ها

باید از سلامت چرخ‌ها عملکرد، همچنین زاویه آن‌ها مطمئن شوید. در واقع باید بررسی کنید که چرخ‌ها در زاویه درستی قرار داشته باشند.

 چهار چوب

چهارچوب ویلچر باید از لحاظ تورفتگی، وجود شکاف و .. بررسی شود. شما باید حتماً با مشاهده کوچک‌ترین مشکلی در این قسمت سریعاً جهت تعمیر آن اقدام کنید.

 ترمزها

ترمز نقش مهمی برای کنترل ویلچر را به ‌عهده دارد. در صورتی ‌که باد لاستیک‌ها کم باشد ترمز نیز خوبی عمل نخواهد کرد. بنابراین در ابتدا باد چرخ‌ها را تنظیم کرده و سپس از عملکرد صحیح ترمز ویلچر اطمینان حاصل کنید.

 

 نحوه نگهداری از ویلچرهای ساده

 

نگهداری از ویلچر برقی

برای نگهداری ویلچر برقی  باید به موارد زیر توجه کنید:

 موتور

موتور مهم‌ترین قسمت ویلچرهای برقی به‌نظر می‌آید. هر گونه مشکل در این قسمت باعث شده و شما هزینه زیادی را بابت تعمیر آن پرداخت کنید. بنابراین بهتر است که هر هفته، حداقل هفته‌ای یک‌بار آن را بررسی کرده و سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

 باتری

برای این کار ویلچرهای برقی را به زمان حرکت داد، باتری باید عملکرد درستی داشته باشد. شما باید پیش ‌از خالی شدن کامل آن خیلی زود جهت تعویض اقدام کنید.

چرخ‌ها

میزان باد لاستیک ویلچرهای برقی نیز مانند ویلچرهای ساده حائز اهمیت است. اگر باد چرخ‌ها در وضعیت مناسبی نباشد، شما نمی‌توانید به‌ خوبی آن را حرکت دهید و ممکن است به دردسرهای متعددی بیفتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید