ویلچر اسکوتری برقی

ویلچر اسکوتری برقی

ویلچر اسکوتری برقی یا electric mobility scooter چیست؟ همان ‌طور که بهتر می دانید، ویلچر یکی از لازمه‌ های زندگی برای افرادی است که دچار عدم توانایی کافی برای راه رفتن هستند. سالمندان و کسانی که دچار معلولیت هستند نیاز شدیدی به ویلچر دارند. خوشبختانه این محصول در مدل‌های بسیار پیشرفته و مختلفی ساخته ‌شده و به بازار عرضه می‌شود. استفاده از ویلچرهای جدید می‌تواند میزان استقلال افراد را به حداکثر برساند و به آن‌ها کمک کند تا با هر شرایط فیزیکی و انجام کارهای روزمره خود بپردازند. این روزها خرید ویلچر برقی رواج بسیار زیادی پیدا کرده ‌است. چرا که کار با این صندلی‌های چرخ ‌دار بسیار راحت ‌تر بوده و سرعت آن‌ها نیز مناسب می‌باشد. اما در میان انواع مدل‌های ویلچر برقی ویلچر اسکوتری برقی جزو جدیدترین محصولاتی بوده که به ‌تازگی به بازار عرضه شده ‌است و  اکثر افراد ترجیح می‌دهند که برای سالمندان و معلولین آن را خریداری کنند.

 

خرید ویلچر اسکوتری برقی

اسکوتر برقی جزو انواع ویلچر برقی بوده که برای سالمندان و معلولان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول نیز دارای مدل‌ های گوناگونی بوده و بر اساس شرایط فیزیکی بیماران یا افراد سالمند خریداری می‌شود. شرایط زندگی، موقعیت مکانی و همچنین میزان تحرک می‌تواند با استفاده از این نوع ویلچرها بسیار  راحت ‌تر شود.

این دستگاه‌ها دقیقاً مشابه ویلچرهای برقی بوده و برای کسانی است که دچار ضایعه نخاعی شده و به‌ هیچ ‌وجه توان راه رفتن ندارند. اسکوتر های  مخصوص معلولان دارای یک صندلی بزرگ بوده که زیر آن نیز ۳ الی ۵ چرخ تعبیه ‌شده است. این محصول جای مناسبی برای قرار دادن پاها دارد و می‌توان با استفاده از یک  فرمان به‌ راحتی آن را هدایت کرد.

به ‌طور معمول انرژی مورد نیاز ویلچر اسکوتر برقی با استفاده از یک  موتور الکتریکی که دارای باتری تامین می‌شود. به این صورت باتری داخل اسکوتر قرار گرفته و پس‌ از تمام شدن آن بایستی آن را تعویض کرد. خرید  ویلچر اسکوتری برقی در به استقلال رسیدن افراد سالمند و یا معلول تاثیر بسزایی خواهد داشت و به آن‌ها کمک خواهد کرد تا تقریبا به شکلی مستقل زندگی کنند.

 

خرید ویلچر اسکوتری برقی

بررسی تفاوت ویلچر برقی با اسکوتر

متأسفانه برخی تصور می‌کنند که اسکوتر برقی با ویلچر برقی دو محصول یکسان هستند. این در حالی است که این باور کاملاً اشتباه بوده و ویلچر اسکوتری برقی یکی از انواع ویلچرهای برقی به حساب می‌آید. می‌توان گفت که عمده استفاده از ویلچر اسکوتر برقی برای بیرون از منزل می‌باشد. چراکه دارای اندازه بزرگ‌تری بوده و خیلی برای فضای داخلی منزل مناسب نیست.

این در حالی است که از ویلچر برقی برای استفاده در خانه نیز مناسب خواهد بود  وبرای هدایت و یا برگرفت و به حرکت درآوردن ویلچر برقی در اکثر مواقع افراد به کمک نیاز است. و همچنین اسکوتر برای افرادی که می‌توانند برخی کارهای خود را انجام دهد مناسب‌تر خواهند بود.

ویلچرها در اکثر مواقع دارای جنبه درمانی پایین‌تری داشته و استفاده آن‌ها به شکل عمومی می‌باشد. اما از اسکوتر های  برقی شرایطی را برای افراد فراهم می‌آورند تا بتوانند خود بدون هیچ کمکی در هر شرایطی کارهای روزمره خود را انجام دهند. به ‌صورت کلی این وسیله برای افرادی که در راه رفتن‌های بسیار طولانی دچار مشکل هستند، انتخاب هوشمندانه‌ای به‌نظر می‌رسد.

ویلچرهای برقی توسط یک  باتری و موتور الکتریکی هدایت می‌شود و افراد می‌توانند تنها با فشار دادن ۱ دکمه ویلچر را به حرکت در بیاورند. این در حالی است که برای استفاده از ویلچرهای برقی مدل اسکوتر باید افراد دارای توانایی کافی برای گرفتن فرمان و هدایت ویلچر باشند. لازم است بدانید که نگهداری و تعمیر اسکوتر ها نسبت‌ به ویلچرهای برقی نیز دشوارتر بوده و به ابزار خاصی نیاز دارد.

 

بررسی تفاوت ویلچر برقی با اسکوتر

 

انواع ویلچر اسکوتری برقی

لازم است بدانید که ویلچر اسکوتری برقی دارای مدل‌های مختلفی است که ازجمله پرفروش‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 اسکوتر های مسافرتی

این محصول دارای وزن سبک بوده و می‌توان به ‌راحتی آن را تا کرد. به‌همین خاطر نیز به آن‌ها مسافرتی گفته می‌شود؛ چرا که می‌توان در هر شرایطی آن‌ها را حمل نمود.

 اسکوتر سه‌ چرخ

به ‌طور معمول از ویلچر اسکوتری برقی در شرایطی که فضای کمی برای نگهداری آن‌ها است، استفاده می‌شود.

 اسکوتر های ۴ جفته

این محصولات دارای قدرت و استحکام بالاتری بوده و همچنین زاویه چرخش بیشتری دارد. به‌ طور معمول برای استفاده از خارج از منزل اسکوتر برقی ۴ چرخ را خریداری می‌کنند.

فروشگاه ایزی موبیل انواع ویلجر های برقی و ویلچر دستی را برای فروش گذاشته است.

مطالب مرتبط: تفاوت بین اسکوتر متحرک و و یلچر برقی چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید