ویلچر مخصوص برای بیماران قطع نخاع

ویلچر مخصوص برای بیماران قطع نخاع

چه نوع ویلچری برای بیماران قطع نخاع مناسب است؟حرکت و جابجایی افرادی که دچار قطع نخاع هستند، یکی از مشکلات اصلی خانواده‌ها به حساب می‌آید. مسلماً میزان ناتوانی و محدودیت جسمی در این افراد نسبت ‌به دیگر معلولین بیشتر بوده و به وسیله ای احتیاج دارند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی به انجام برخی از امورات خود بپردازند. درحقیقت نگهداری صحیح و همچنین تهیه یک ویلچر مناسب برای این افراد جزو فاکتورهای مهم است. در زمان‌های گذشته تمامی کارها توسط اعضای خانواده و یا والدین افراد قطع نخاع انجام می‌شد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همچنین عرضه ویلچر برقی به بازار تحول بزرگی در زندگی این افراد ایجاد شد. خوشبختانه با وجود قابلیت‌هایی که در این ویلچرها وجود دارد، افراد می‌توانند به ‌راحتی بدون کمک هیچ فرد دیگری جابجا شده و به اکثر کارهای روزمره خود بپردازند. ما در این مطلب قصد داریم در مورد ویلچر مخصوص برای بیماران قطع ‌نخاع توضیحاتی را بیان کنیم.

 

بهترین ویلچر برای افراد قطع نخاع

با گذشت زمان و پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در حوزه عرضه تجهیزات پزشکی، فناوری‌های نوینی در عرصه وسایل حرکتی و کمک بیماران قطع نخاع به بازار عرضه شده‌اند. امروزه می‌توان نمونه‌های بسیار متنوعی را برای خرید ویلچر برقی مشاهده کرد. می‌توان گفت که این صندلی‌های چرخ‌دار در کشور ما و همچنین دیگر کشورهای نظیر آلمان، تایوان و سوئیس تولید و به سراسر دنیا عرضه می‌شوند. وجود تکنولوژی‌ها و همچنین طراحی خاص در این ویلچرها کمک بسیار زیادی به افراد قطع‌نخاعی برای جابجایی خواهد کرد.  از جمله بهترین مدل ویلچر برای کسانی که دچار ضایعه نخاعی و یا قطع نخاع هستند، می‌توان به مدل ایستا اشاره کرد که دارای تجهیزات بسیار عالی بوده و در نمونه‌های اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و چرخه‌ای مکانیکی موجود هستند.

 

بهترین ویلچر برای افراد قطع نخاع

 بررسی انواع ویلچر مناسب همه افراد

به ‌منظور این‌که بتوان در مورد ویلچر مخصوص بیماران قطع نخاع اطلاعاتی به دست آورد، در ابتدا بهتر است که شما را با انواع ویلچرهای موجود در بازار آشنا کنیم. افرادی که قطع نخاع هستند به  این صندلی به ‌شدت نیاز خواهند داشت تا بتوانند از لحاظ جسمی و همچنین روحی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند. از جمله انواع ویلچرهای موجود در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ویلچرهای دستی

این مدل‌ها جزء ابتدایی‌ترین نوع صندلی‌های چرخ‌دار بوده و معمولاً وزن آن‌ها نسبت مدل‌های برقی کمتر است. ویلچرهای دستی یا همان معمولی  درست برعکس مدل‌های برقی و فاقد هر نوع امکاناتی هستند و باید از نیروی در جهت به حرکت دادن آن‌ها استفاده شود.

مدل ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی در حقیقت همان ویلچرهای ساده است اما در قسمت زیردست یا زیر پا بخش تعبیه ‌شده تا قرار دادن پاها و دست‌ها با راحتی بیشتری انجام گیرد.

 ویلچرهای اسپرت

کسانی که با وجود محدودیت جسمی به ورزش می‌پردازند، می‌توانند از نمونه‌های اسپرت استفاده کنند که می‌تواند برای مسابقات ورزشی نظیر بسکتبال و بسیار مفید باشد.

 ویلچر سی پی یا فلج مغزی

بیماران فلج مغزی باید از ویلچرهای استفاده کنند که دارای قسمت‌های نگهدارنده گردن، نگهدارنده سر، پهلو و .. باشد.

 ویلچر برقی

این روزها خرید ویلچر برقی بسیار رایج است. می‌توان گفت که این مدل بهترین انتخاب است که برای بیماران قطع ‌نخاع موجود می‌باشد. این صندلی برای حرکت از یک باتری انرژی مورد نظر خود را انجام می‌دهد. کافیست تنها با فشردن یک اهرم و یا تکان دادن فشردن یک دکمه و یا تکان دادن یک اهرم آن را به حرکت درآورد.

 

ویلچر حمام و دستشویی

این صندلی‌ها مخصوص استفاده در حمام و دستشویی هستند. معمولاً در قسمت نشیمنگاه آن‌ ها یک توالت فرنگی و یا جاگیری لگن تعبیه شده‌است.

 

 جهت مشاهده محصولات ویلچر ایزی موبیل کلیک کنید.

 

ویلچر مخصوص بیماران قطع نخاع چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای خرید ویلچر مخصوص بیماران قطع نخاع حتما باید به مواردی توجه کنید تا در نهایت بتوانید یک ویلچر مناسب و کاربردی را برای این افراد تهیه کنید. از جمله خصوصیات اصلی این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ویلچر مخصوص بیماران قطع نخاع چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

 

  • بدنه این ویلچرها باید دارای استقامت کافی باشد.
  • این ویلچرها باید به‌گونه‌ای طراحی شوند تا در زمان قرار گرفتن در خودرو به‌راحتی قابلیت جابه‌جایی داشته باشند.
  • جاپای این صندلی‌های چرخ‌دار باید به شکل متحرک باشد.
  • ویلچرهای مناسب افراد قطع نخاع باید دارای یک ترمز روبرویی چرخ باشد.
  • از کمربند ایمنی مخصوص برخوردار باشد.
  • جنس چرخ‌ها حتما پلاستیکی باشد.
  • دارای طراحی زیبا و استاندارد باشد.
  • ویلچر بیماران قطع نخاع بایستی از خدمات پس ‌از فروش بهره‌مند باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید