ویژگی های یک ویلچر برقی مناسب

ویژگی های یک ویلچر مناسب

ویژگی های ویلچر برقی مناسب یا  a suitable electric wheelchair پیشرفت تکنولوژی تأثیرات مثبت خود را روی تجهیزات پزشکی و حمل ‌و نقل، پیاده ‌سازی کرده ‌است. خوشبختانه با ظهور ویلچرهای برقی جابه‌ جایی افراد معلولیت جسمی و همچنین معلول مغزی بسیار راحت‌ تر شده ‌است. این افراد می‌توانند بدون کمک هیچ فرد دیگری و به‌ خوبی به امورات روزمره خود بپردازند و دیگر نیازی به نیروی دست شخص دیگری برای حرکت دادن ویلچر نداشته باشند.

با وجود این‌ که تمامی ویلچرهای برقی از استانداردهای لازم برخوردار بوده و کیفیت مناسبی دارند، اما در هر صورت کسب اطلاعات کامل و کافی در مورد ویژگی‌های ویلچر برقی می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. به ‌همین‌ منظور نیز پیشنهاد می‌شود که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

 

بررسی ساختار ویلچر برقی

به‌جهت آشنایی با ویژگی‌های یک ویلچر برقی مناسب بهتر است که در ابتدا با ساختار کلی و بخش‌های اصلی این محصول آشنا شوید. ازجمله اجزای مهم این ویلچرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بررسی ساختار ویلچر برقی

 بخش نشیمنگاه

قسمت نشستن در ویلچرها ممکن است از جنس‌های متفاوتی داشته باشد. معمولاً افرادی که دچار معلولیت جسمی هستند، کم‌ تحرک بوده و در معرض خطر زخم بستر قرار دارند. به ‌همین خاطر نیز نشیمنگاه باید به‌گونه‌ای ساخته شود که از زخم بستر جلوگیری کرده و راحتی لازم را برای این افراد فراهم کنند. معمولاً از جنس صندلی‌ها را از مواردی نظیر ژل‌ های فوم و هوا استفاده می‌کنند. بالشتی که در این قسمت تعبیه می‌شود، روی قسمت کمر نیز قرار خواهد گرفت که معمولاً جنس آن از فوم‌ های باکیفیت است. برخی از مدل‌های ویلچر این بخش می‌تواند توسط بخش دیگر قابل تنظیم باشد و همچنین به شکل خوابیده دربیایند.

 قسمت پاها

یکی از ویژگی‌ های ویلچر برقی مناسب این است که دارای قیمت مناسبی برای پاها باشد. در اکثر مدل‌ها این قسمت متحرک بوده و قابل جدا شدن است.

 پایه ویلچر

زمانی ‌که شما برای خرید ویلچر وقت اقدام می‌کنید، متوجه خواهید شد که اکثر مدل‌ ها دارای یک ‌پایه هستند. که محل قرارگیری باتری، محل اتصال چرخ‌ها و همچنین بخش‌های الکترونیکی ویلچر است.

 کنترل ویلچر برقی

از جمله دیگر ویژگی‌های ویلچر برقی مناسب می‌توان به داشتن یک کنترل با کاربری آسان اشاره کرد. همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتیم، مهم‌ترین ویژگی مهم‌ترین مشخصات این محصول از این است که می‌توان آن‌ها را با یک کنترل به هر طرفی هدایتگر معمولاً کنترل ویلچرهای بقیه مدل‌های مختلفی دارد که می‌توان با استفاده از سر، دست و حتی چانه آن‌ها را کنترل کرد.

 

باتری ویلچر

ویلچر برای حرکت خود انرژی را از باتری تامین می‌کند. باتری‌ها برای این محصولات در اندازه ‌های 20، 24  و 27 آمپر و موجود هستند. اگر شما به طی مسافت طولانی برای استفاده از ویلچر نیاز دارید، پیشنهاد می‌شود که نمونه‌های 27 آمپری را برای ویلچر خریداری کنید.

 

برای خرید ویلچر برقی مناسب باید به چه مواردی توجه کرد؟

درصورتی‌که می‌خواهید بر اساس شرایط خود و یا فردی که دچار معلولیت است بهترین ویلچر برقی را خریداری کنید، توجه به موارد زیر به شما کمک خواهد کرد:

 

برای خرید ویلچر برقی مناسب باید به چه مواردی توجه کرد؟

 

 شرایط منطقه

یکی از موارد بسیار مهم و اساسی و شرایط اقلیمی برای انتخاب ویلچر است. به ‌طور مثال اگر در مناطق زندگی می‌کنید که در آب‌و هوای بارانی است باید حتما به ویلچرهایی را انتخاب کنید که بدنه آن‌ها ضد آب بوده و در برابر رطوبت آسیب نبیند. همچنین برای مناطق گرم و شرجی نیست و باید قسمت نشیمنگاه آن متشکل از الیاف آنتی باکتریال و ضد تعریق باشد.

 میزان محدودیت کاربر

محدودیت‌های جسمی کاربر می‌تواند برای خرید ویلچر برقی بسیار مؤثر باشد.بعضی‌ها ترجیح می‌دهند که از مدل‌های تاشو بهره‌مند بوده و برخی دیگر نیز بیشتر علاقه‌مند به استفاده از ویلچرهای مبله هستند.

 اندازه

اندازه ویلچر برقی یک نکته بسیار مهم  است. برای مثال برای کودکان بهتر است که از ویلچرهای بزرگ استفاده کرد. همچنین توجه به اندازه همچنین نشیمنگاه نیز مهم است.

 راحتی در استفاده از ویلچر

هدف اصلی از خرید ویلچر برقی فراهم کردن راحتی لازم برای افراد دچار معلولیت است. به ‌طور تقریبی در تمامی شرکت‌ها که به تولید نسل جدید ویلچر می‌پردازند، می‌توان با فشردن یک انگشت روی شاسی کنترل ویلچر را به حرکت درآورد. البته که انتخاب این ‌مورد می‌تواند همچنان به شرایط جسمی افراد بستگی خواهد داشت.

جهت خرید ویلچر دستی کلیک کنید.

 

 جمع‌بندی

در این مطلب در مورد ویژگی‌های یک ویلچر برقی مناسب به شما مطالبی را ارائه دادیم. به‌ طورکلی شما باید برای تهیه این محصول راحتی افراد را در نظر بگیرید و همچنین این صندلی‌های چرخ‌دار را از مراکز معتبر خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید