چگونگی تنظیم کردن ویلچر برقی

چگونگی تنظیم کردن ویلچر برقی

تنظیم کردن ویلچر برقی چگونه است؟ویلچر برقی دارای نقش بسیار مهمی در زندگی افراد توانخواه و یا کسانی که رو به بهبودی هستند، می‌باشد. انتخاب و خرید ویلچر برقی مناسب برای افراد ۱ امر ویژه است. افرادی که به این محصول نیاز دارند، می‌توانند توسط یک ویلچر برقی با کیفیت و مناسب به امورات روزمره‌ خود رسیدگی کرده و برای جا به‌ جایی و مشارکت در محیط‌های اجتماعی مختلف، با مشکل مواجه نشوند.

شاید از نظر برخی از خریداران انتخاب ویلچر برقی کاری بسیار راحت به‌ نظر رسد اما درحقیقت این کار بسیار پیچیده بوده و باید در آن حساسیت زیادی به خرج داده شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید خریداران بسیار به آن توجه کنند، نحوه تنظیم کردن ویلچر برقی می‌باشد. ویلچر برقی که دارای ویژگی‌های منحصر به ‌فردی بوده و قابلیت‌های جدیدی دارد که بایستی به‌درستی تنظیم شده تا بتوان از آن نهایت استفاده را داشت.

اهمیت استفاده از ویلچر برقی و تنظیم آن

این نوع ویلچرها جزو پرفروش ترین نمونه‌های به حساب می‌آیند. به ‌طور معمول صندلی‌های چرخ دار به شکل برقی و دستی به بازار عرضه می‌شوند. ویلچرهای نیازمند قدرت عضلانی افراد بوده و باید برای به حرکت درآوردن آن انرژی زیادی را صرف کنند. اما ویلچر برقی برای حرکت به نیروی بسیار کمی احتیاج خواهد داشت. برای افرادی که در قسمت اندام فوقانی دچار ضعف بوده و نمی‌توانند خیلی زیاد و از دست‌های خود استفاده کنند، قطعاً خرید ویلچر برقی انتخاب مناسبی خواهد بود. زیرا استفاده از آن با سهولت انجام‌شده و هیچ‌گونه خستگی را برای افراد ایجاد نمی‌کند.

 

dahlia tilt

 

از جمله امکانات اصلی ویلچرهای برقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• داشتن پایه تاشو قابل تنظیم
• دارا بودن جای دست
• داشتن بالش‌های مخصوص
• ترمز
• باتری برای حرکت ویلچر
• جای پای متحرک
• داشتن چرخ‌های با کیفیت و روان
• تکیه‌گاه استاندارد برای کمر و گردن

 

تمامی موارد بالا تا حدودی قابل تنظیم هستند. بنابراین کسب اطلاعات کافی درمورد نحوه تنظیم کردن ویلچر برقی به کاربران کمک خواهد کرد تا به توانند بهترین استفاده را از این صندلی‌های پیشرفته داشته باشند. افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند ممکن است و پس ‌از قرار گرفتن در ساعات طولانی روی صندلی دچار زخم بستر شوند. اما ویلچرهای برقی دارای تشکچه و نشیمنگاه مناسبی بوده که هیچ‌گونه این مشکلات را به‌همراه نخواهد داشت. این ویلچرها متناسب با شرایط مختلف بیماران در مدل‌های گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند. همچنین قابلیت‌های آن‌ها نیز می‌تواند در هر مدل از هر برند متفاوت باشد.

 

معرفی انواع ویلچر برقی

بیش‌ از بررسی نحوه تنظیم ویلچر برقی بهتر است در ابتدا شما را با پرفروش ترین نمونه‌های این محصولات آشنا کنیم. انواع ویلچرهای برقی عبارت‌اند از:

• ویلچر عادی
• ویلچر ایستا
• ویلچر تاشو

نحوه تنظیم قسمت‌های مختلف ویلچر

ما در ادامه در مورد نحوه تنظیم کردن ویلچر برقی شما توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

تنظیم جای دست ‌ها

انتخاب یک ویلچر برقی می‌تواند در تمامی جنبه‌های زندگی افراد مؤثر باشد. یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها جای دست افراد است. اگر جای دست بلندتر از حد معمول باشد، شانه افراد در وضعیت نامناسبی قرار خواهد گرفت و به ‌مرور زمان به آن‌ها آسیب های بیشتری را به افراد وارد خواهد کرد. در حقیقت تنظیم کردن ویلچر برقی قسمت دسته  از اهمیت بسزایی برخوردار است. تمام ویلچرهای برقی دارای اهرم مخصوص هستند که می‌توانید با استفاده از آن به‌خوبی جای دست را تنظیم کنید.

 خرید لوازم جانبی ویلچر 

تنظیم پشتی ویلچر برقی

به برخی از انواع بچر برق دارای پشنی تاشو هستند. در نظر گرفتن زاویه مناسب برای پشتی ویلچر برقی در راحتی افراد توانخواه تأثیر بسزایی خواهد گذاشت. البته که در برخی از ویلچر نشین پشت ثابت هستند.

تنظیم کردن ویلچر برقی در عرض ویلچر

تنظیم عرض ویلچر برقی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. افراد برای عبور از بین درب ها و مکان‌های مختلف که موانعی دارند، باید عرض ویلچر را در وضعیت مناسبی قرار داد. در صورتی ‌که این قسمت به ‌درستی تنظیم نشود، قطعاً فعالیت‌های روزمره افراد توانخواه تحت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

 

تنظیم کردن ویلچر برقی جای پا

قطعاً محل قرارگیری پا نیز برای عدم خستگی روی ویلچر تأثیر بسزایی دارد. درصورتی‌که ارتفاع پا از سطح زمین بسیار بالا باشد به زانوها فشار وارد خواهد شد و همچنین ممکن است لگن و ران نیز دچار آسیب شود. درصورتی ‌که پای فرد در وضعیت پایین‌تر از حد مجاز باشد از زانو و لگن دچار دروضعیت بدی قرار خواهند گرفت و قطعاً افراد پس ‌از گذشت مدت زمان طولانی با مشکلات جدید روبرو خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید