تفاوت بین اسکوتر متحرک و ویلچر برقی چیست؟

تفاوت بین اسکوتر متحرک و ویلچر برقی

اسکوتر متحرک و ویلچر برقی دو وسیله کمک حرکتی هستند که به نیازها و مشکلات تحرکی افراد پاسخ می دهند. تفاوت بین اسکوتر متحرک و ویلچر برقی چیست؟  شاید در ظاهر و عمل شباهت زیادی به هم داشته باشند، اما تفاوت هایی نیز با هم دارند. از این رو در این دانشنامه از سایت ایزی موبیل این موضوع را بررسی و اطلاعات را با شما عزیزان در میان می گذاریم.

اسکوتر متحرک چیست و چه عملکردی دارد؟

اسکوتر متحرک و ویلچر برقی هر دو مشکلات حرکتی را حل می کنند اما تفاوت بین آن ها موضوعی است که باید مورد مطالعه قرار بگیرد. اسکوتر متحرک با باتری کار می کند. روی فرمان آن ها سوئیچ هایی نصب شده که برای کنترل وسیله استفاده می شود. زمانی که شخص خیلی راحت روی صندلی نشسته است می تواند سرعت و جهت حرکت را تعیین کند. استفاده از آن ها حتی برای افراد مبتدی نیز راحت است.

در زمین های سخت و شیب دار نیز به راحتی حرکت می کنند.  از تفاوت بین اسکوتر متحرک و ویلچر برقی در تنوع در اندازه و‌ شکل، دست خریداران را باز نگه داشته و می توانند وسیله مورد نظر خود را انتخاب نمایند. اما اسکوترها یک عیب دارند که برای افرادی که در تنه و بازوی خود زیاد قدرت ندارند، زیاد مناسب نیست. چرا که برای حفظ تعادل و کنترل اسکوتر با مشکل مواجه خواهند شد. همچنین تاشو نیستند و فضای زیادی را اشغال می کنند.

 

اسکوتر متحرک چیست و چه عملکردی دارد؟

 

 

ویلچر برقی چه خصوصیاتی دارد؟

دیگر تفاوت بین اسکوتر متحرک و ویلچر برقی به گو نه ای است که این ویلچرها نیز با باتری کار می کنند. اسکوتر متحرک و ویلچر برقی ظاهرا یک عملکرد مشابه در تحرک دارند‌. اما وقتی وارد جزئیات می شویم، تفاوت هایی با هم دارند. افرادی که مشکلات حرکتی دارند از این ویلچرها استفاده می کنند. در برخی مدل ها روی دسته کنترل لمسی وجود دارد که شخص می تواند سرعت را کنترل نماید. این وسیله برای افرادی که قدرت بدنی کمی دارند بسیار مناسب است. اندازه و ارتفاع و زاویه پشتی را می توان برای راحتی حال شخص ناتوان تغییر داد.

 

روش سفارش اینترنتی ویلچر برقی در ایزی موبیل

تفاوت بین اسکوتر متحرک و ویلچر برقی در چیست؟

در قسمت های قبل اسکوتر متحرک و ویلچر برقی را به طور مجزا توضیح دادیم. در این قسمت تفاوت های بین این دو وسیله را مورد بررسی قرار خواهیم داد. افرادی که در منزل می توانند تحرک نسبی داشته باشند اما بیرون از خانه توان حرکت ندارند. بهتر است از اسکوتر متحرک استفاده نمایند‌. ویلچر برقی برای اشخاصی بهتر است که در هر صورت برای راه رفتن با مشکل مواجه هستند.

اسکوتر ها برای کنترل به فعالیت های دو دست نیاز دارند، اما در ویلچر برقی نیاز زیادی به تحرک بالاتنه نیست. ویلچر های برقی نسبت به اسکوتر ها دامنه چرخشی کمتری دارند. از نظر سرعت نیز بین آن ها تفاوت وجود دارد. ویلچرها با سرعت ۶ کیلومتر در ساعت حرکت می کنند. و در هر بار شارژ کامل، می توانند تا ۳۰ کیلومتر را طی کنند.

مقایسه سرعت اسکوتر متحرک و ویلچر برقی

اسکوتر متحرک سرعتی حدود ۱۰ کیلومتر در ساعت دارد و با یک‌ بار شارژ کامل مسافت ۵۰ کیلومتر را طی می نمایند. از ویلچر برقی می توان در مسیرهای مسطح و شیب های کم استفاده نمود، اما اسکوتر متحرک برای زمین های سخت و تپه و شیب های تند نیز مناسب می باشند.  از نظر وزن نیز اسکوتر متحرک سبک‌ تر است و می توانید برای مسافرت های طولانی آن را همراه خود ببرید.

پیشنهاد ما این است که افرادی که توانایی بیشتری دارند. و می توانند بدون کمک شخص دیگری بایستند و راه بروند بهتر است از اسکوتر متحرک استفاده نمایند. اما افرادی که برای تحرک با مشکلات جدی تری مواجه هستند و بدون کمک نمی توانند حرکت کنند حتما باید از ویلچر برقی استفاده نمایند. با آگاهی از این تفاوت ها می توانید گزینه بهتری را انتخاب کنید.

 

سخن پایانی

اسکوتر متحرک و ویلچر برقی امروزه مشکل افراد کم توان و ناتوان جسمی را حل کرده اند. اما تشخیص گزینه بهتر و انتخاب صحیح شاید برای شما مشکل باشد، چرا که به ظاهر شبیه هم هستند، اما در عمل تفاوت هایی دارند.

این مقاله را به بررسی این دو وسیله و بیان‌ تفاوت های آن ها اختصاص داده ایم. شرکت ایزی موبیل در راستای آسایش و راحتی شما، همیشه در خدمت رسانی آماده است و مشاوران آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. ارتباط با ما و حضور در سایت می تواند راهگشای بسیاری از سوالات و مشکلات شما باشد.

بیشتر بدانید: تفاوت بین صندلی برقی و ویلچر برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید