نحوه شارژ کردن ویلچر برقی

نحوه شارژ کردن ویلچر برقی

شارژ کردن ویلچر برقی چگونه است؟ در وهله اول باید این موضوع را در نظر گرفت که شما به ‌تازگی قصد خرید ویلچر برقی را دارید، یا مدت زمان زیادی است که ازین محصول استفاده می‌کنید. ویلچر های برقی از ویلچرهای بسیار قدرتمند و پیشرفته هستند که می‌توانند به حرکت بهتر افراد توانخواه کمک بسزایی کند. لازم است بدانید که این ویلچرها دارای یک موتور و یک باتری بوده تا بتواند شرایطی را فراهم کند که ویلچر راحت‌ترین شکل ممکن به حرکت دربیاید.

 

قطعاً نحوه شارژ کردن ویلچر برقی یکی از موارد مهمی است که کاربران این محصول باید به آن توجه ویژه‌ ای داشته باشند. صندلی‌ های چرخ‌دار برقی متشکل از دو باتری با ماندگاری بالا بوده که معمولاً ۱۲ ولت هستند. باتر‌های ویلچر کاملاً آب ‌بندی شده و پیش نیاز به هیچ‌گونه تعمیر و نگه‌داری خاصی ندارد. زیرا کاملاً مهروموم شده و در سطح کیفی بالایی قراردارند. به‌ همین خاطر نیاز به بررسی مداوم و تعمیر آن‌ها نیست.

باتری‌ های ویلچر برقی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند تخلیه شارژ طولانی‌ تر و عمیق‌تری را داشته باشند.می‌توان گفت که این باتری‌ها ازنظر ظاهری تا حد بسیار زیادی به باتری‌های خودرو شباهت دارد. اما قابلیت تعویض نخواهند داشت.

 

چگونه باتری ویلچر برقی را شارژ کنیم؟

قطعاً بعد از خرید ویلچر برقی شما باید با نحوه شارژ باتری آن نیز آشنا شوید. برای افزایش عمر باتری، شارژ درست آن بسیار ضروری است. شما باید برای شارژ کردن باتری ویلچر صبور باشید و این کار را به ‌درستی انجام دهید. برای اینکار لازم است حتماً موارد زیر را رعایت کنید:

• پیش‌ از استفاده از باتری برای اولین بار آن را باید به‌ طور کامل شارژ کنید. اینکار باعث شده تا عمر باتری حدود ۹۰ درصد افزایش پیدا کند.
• ویلچر برقی را برای مدت زمان طولانی در سراسر خانه حرکت دهید.
• بهتر است که حرکت آهسته باشد تا کاملاً به کنترل‌ها عادت کنید و باتری نیز دچار آسیب نشود.
• حداقل ۸ الی ۱۴ سالت و یکبار باتری ویلچر را کاملاً شارژ کنید و دوباره با آن کار کنید.
• باتری‌ها در حال‌ حاضر  می توانند بیش ‌از ۹۰ درصد پتانسیل خود را انجام بدهند. بعد از گذشت ۴ یا ۵ دوره چرخه شارژ کامل باتری، باتری صندلی چرخ‌ دار شما صددرصد شارژ شده و می‌تواند مدت زمان زیادی کار کنند.

 

چند بار باید ویلچر برقی را شارژ کنیم؟

این موضوع که شما هرچند وقت یک‌ بار باید جهت شارژ باطری ویلچر برقی اقدام کنید، درواقع به میزان استفاده‌ شما بستگی دارد. اگر روزانه از ویلچر خود استفاده می‌کنید، بایستی به‌ محض اتمام استفاده آن را به شارژ متصل کنید. پیشنهاد می‌شود که بعد از استفاده روزانه باطری ویلچر خود را ۸ الی ۱۴ ساعت در شارژ بگذارید. اگر کم‌تر از این از ویلچر استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌شود باتری را به مدت ۸ الی 14 ساعت اما ۲ بار در هفته شارژ کنید. توجه داشته باشید که شارژ بیش‌ از ۱۴ ساعت باتری ویلچر برقی می‌تواند آسیب‌ هایی را به‌همراه داشته باشد.

 

چند بار باید ویلچر برقی را شارژ کنیم؟

 

نحوه نگهداری از باتری ویلچر برقی

نگه ‌داشتن باتری در حالت مناسب سبب استفاده طولانی‌ تر از این دستگاه خواهد شد. به‌ طور معمول باتری‌های جدید می‌تواند ۶ تا ۲۴ ماه عملکرد مناسبی داشته باشند و شما می‌توانید با مراقبت درست و میزان عمر آن‌ها را افزایش دهید.

استفاده از شارژرهای با کیفیت برای شارژ کردن ویلچر برقی

برای ویلچر برقی  و تا جایی‌ که امکان دارد از شارژر اصلی که همراه صندلی هستند، استفاده کنید. هیچ‌گاه شارژهای ارزان را برای ویلچر برقی خریداری نکنید؛ چرا که ضربات باتری بی‌کیفیت و ارزان‌ قیمت می‌تواند آسیب‌ های جدی را به ویلچر وارد کند. همچنین آن‌ها می‌توانند موجب شارژ بیش‌ ازحد شده و مگر این‌که باتری در لحظه‌ مناسبی قطع شود. شارژرهای خوب پس‌ از شارژ  کردن ویلچر برقی به صورت کامل باتری خود به‌ خود خاموش خواهد شد. در حال حاضر شارژرهای با کیفیت وضعیت شارژ کردن ویلچر برقی را نشان می‌دهند و در صورت شارژ کامل باتری به کاربران اطلاع خواهند داد.

شارژ کامل باتری ویلچر

ویلچر باید حتما پیش از تخلیه کامل باتری شارژ شود؛ در غیر این صورت عمر باتری کاهش پیدا می کند. زمان کافی برای شارژ کامل به ۸ ساعت است. به‌ همین خاطر بهتر است آن‌ها را در شب به شارژ بزنید. با این‌ حال شارژ کردن ویلچر برقی بیش ‌از 14 ساعت توصیه نمی‌شود. توجه داشته باشید که باتری بلااستفاده نیز حتماً باید هر ۲ هفته یک‌بار شارژ شوند. مگر این‌که به‌ طور کلی از ویلچر جدا باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید