نکات مهم برای سفر با ویلچر

نکات مهم برای سفر با ویلچر

سفر با ویلچر چگونه است؟ این روزها وجود ویلچر برقی و یا دستی به افراد کمک کرده تا بتوانند بیش ‌از هر زمان دیگری به زندگی عادی خود بپردازند. درواقع خرید ویلچر شرایطی را فراهم می‌کند تا افراد معلول و همچنین سالمند بدون هیچ مشکلی تمامی امورات روزمره خود را انجام داده و حتی به مسافرت بروند. مسافرت یکی از تفریحات عالی برای افراد به حساب می‌آید. همچنین این تفریحی برای افرادی که دارای ویلچر هستند، بسیار راحت شده ‌است. درحقیقت در چند وقت اخیر افرادی که از این صندلی‌های چرخ‌دار استفاده می کردند،  و شرایط درستی را برای رفتن به سفر نداشته‌ و همچنین اگر با تحمل سختی‌ های بسیار تصمیم به سفر می‌گرفتند.  اما امروزه پیشرفت تکنولوژی و وجود سیستم‌های گوناگون باعث شده این افراد نیز بدون هیچ مشکلی و به هر کجا که می‌خواهند، سفر کنند. اما در این مطلب قصد داریم در مورد نکات مهمی در خصوص سفر با ویلچر  توضیحاتی را بیان کنیم. به‌ همین خاطر نیز پیشنهاد می‌شود که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

مسافرت راحت با ویلچر برقی یا دستی

امروزه به‌ طورکلی شرایطی برای معلولین پیش‌آمده تا دیگر همانند زمان‌های گذشته منزوی نشوند و بتوانند تمامی اموراتی که دیگر افراد به آن‌ها می‌پردازند، را انجام دهند. سفر نیز یکی از بهترین تفریحاتی است که می‌تواند به بهبود روحیه و شادابی افراد کمک کند.ویلچرهای امروزی دارای شرایط مناسبی هستند و به‌ خوبی برای جابجایی افراد در شرایط مختلف مفید واقع شده‌اند. شما می‌توانید با خرید ویلچر برقی و یا  ویلچر دستی شرایط بسیار عالی را برای فرد معلولی که در خانه دارید، فراهم کنید. تا بتوانند بدون کمک هیچ شخصی همانند دیگر افراد به زندگی خود بپردازند. اما در این مطلب به‌ طورکلی درمورد نکات مهمی که برای سفر با ویلچر لازم است و به آن توجه کنید.

مسافرت راحت با ویلچر برقی یا دستی

 

 

نکات مهم برای استفاده از ویلچر در سفر

شما در این درادامه این موارد را نکاتی را توضیح می‌دهیم تا بتوانید بدون هیچ مشکلی و هر جا که می‌خواهید با استفاده از ویلچر خود سفر کرده و لذت یک مسافرت عالی و هیجان‌ انگیز را در کنار دوستان و آشنایان خود داشته باشید:

 انتخاب شرکت هواپیمایی مناسب

خوشبختانه در حال ‌حاضر تمامی شرکت‌ های هواپیمایی خدمات ویژه‌ ای را برای افراد معلول و سالمند در نظر گرفته‌اند. در وهله اول باید بگوییم که هیچ‌گاه به دلیل داشتن ویلچر ناامید نشوید و بدانید که امروزه شرایط بسیار عالی برای افراد ناتوان جسمی و حرکتی در نظر گرفته ‌شده است. شما می‌توانید برای پیدا کردن یک شرکت هوایی مناسب به ‌خوبی دراین‌باره تحقیق کنید و در مورد خدمات این مجموعه‌ها پرس‌وجو نمایید.

تمامی شرکت‌ های هواپیمایی طبق قوانین خاصی که دارند، می‌توانند برای افراد معلول به‌ صورت متفاوتی عمل کنند. شما با در نظر گرفتن شرایط خود و همچنین نوع خدمات آن‌ ها می‌توانید سفری لذت ‌بخش را از همان ابتدا تجربه کنید.

 

wheelchair scooter accessible madrid travel friendly rental sales disabled airport checkin spain

 

 انتخاب هتل مناسب

از جمله دیگر نکات مهم و نکات سفر با ویلچر می‌توان به انتخاب و به هتل‌های مناسب اشاره کرد. متأسفانه با وجود این‌که اکثر هتل‌های کشور و همچنین خارج از کشور مناسب‌ سازی شده و دارای شرایط لازم برای سکونت افراد ویلچری هستند، اما همچنان نیز مجموعه‌هایی وجود دارد که برای افراد ناتوان جسمی تدابیری نداشته‌اند. بنابراین یکی مورد بعدی که باید برای سفر با ویلچر به آن توجه داشته باشید،  انتخاب هتل‌ هایی است که دارای سطح شیب‌دار، آسانسور، اتاق‌ های مناسب،  سرویس بهداشتی با اندازه مناسب ، رستوران و کافی‌شاپ باشد. در حال حاضر نیز اغلب هتل‌ها خدمات ویژه مربوط به ویلچر افراد ناتوان را در یک دستورالعمل اجرایی بسیار مهم قرار داده‌اند. درصورتی‌که شما و یا هم‌سفر شما از ویلچر استفاده می‌کند،  نمی‌تواند برای سرو غذا در سالن حاضر شود، می‌توانید به مسئولان اطلاع دهید تا صبحانه، ناهار و شام را به اتاق این افراد منتقل کنند.

پیدا کردن تور های مسافرتی

خوشبختانه شرکت‌ های مسافرتی متعددی وجود دارند که می‌توانند تورهای ویژه‌ای را به افراد ناتوان ارائه دهند. انتخاب تورهای مسافرتی مخصوص افراد ویلچری می‌توان و یک سفر عالی لذت‌بخش و با آرامش کامل را برای این عزیزان به ارمغان بیاورد. در این تورها همه‌ چیز به‌ خوبی پیش‌ بینی‌ شده و تمامی مشکلات احتمالی رفع شده‌است. لازم است بدانید که تور های مسافرتی ویژه براساس توانایی جسمانی افراد در نظر گرفته می‌شوند.

شرکت ایزی موبیل انواع ویلچر دستی، برقی و حتی ویلچر اکتیو را برای انجام فعالیت های ورزشی ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید