ویلچرهای برقی برای چه کسانی مناسب هستند؟

ویلچرهای برقی برای چه کسانی مناسب هستند؟

در میان انواع ویلچر، ویلچرهای برقی جزء پیشرفته‌ترین و کاربردی ترین ابزارهایی هستند که برای افراد معلول و سالمند می‌توانند بسیار مفید واقع شوند. چرا که قابلیت‌های پیشرفته در آن‌ ها باعث شده تا افراد بتوانند بدون کوچک‌ترین زحمتی در زندگی خود به استقلال برسند و  تمامی کارهای روزمره خود را انجام بدهند. برخی عقیده دارند که این نوع ویلچرها تنها برای عده‌ ای به‌خصوص  مناسب بوده و مدل‌های دستی نیز همچنان کاربردی و مناسب هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوال که ویلچرهای برقی برای چه کسانی مناسب است؟ پاسخ بدهیم.

می‌توان گفت که این مسئله می‌تواند تا حدودی درست باشد؛ در برخی اوقات افراد برای مدت ‌زمان کوتاهی به یک صندلی چرخ‌دار نیاز خواهند داشت. به ‌طور مثال افرادی که دچار شکستگی پا و یا آسیب‌های جزئی می‌شوند، می‌توانند به امورات خود را با استفاده از مدل‌ های دستی انجام دهند. اما کسانی که به ‌صورت دائم و همیشگی به این ویلچرها نیاز خواهند داشت، مطمئنا می‌توانند با نمونه‌های برقی بسیار بهتر زندگی کنند. این روزها خرید ویلچر برقی روز به‌ روز درحال افزایش است. خوشبختانه این محصول در مدل‌های مبله، ایستا و تاشو به بازار عرضه می‌شوند و افراد می‌توانند براساس شرایط جسمانی خود و انتظاراتی که از یک صندلی حمل ‌و نقل دارند، آن‌ ها را انتخاب و خریداری کنند.

 

اهمیت خرید ویلچرهای برقی

ویلچر برقی به دلیل ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های پیشرفته‌ ای که دارد، می‌تواند آسایش را برای افراد معلول و سالمند فراهم کند. در واقع با استفاده از این ابزار شرایط زندگی برای کسانی که دچار مشکلات جسمی هستند، فراهم خواهد شد. زیرا در این محصولات قابلیت‌ های پیشرفته‌ ای وجود دارد و نیازی به وجود یک همراه برای به حرکت درآوردن ویلچر نخواهد بود. از طرف دیگر نیز این محصولات برخلاف ویلچرهای دستی نیازی به نیروی دست برای به حرکت درآمدن ندارند و می‌توان  تنها با تکان دادن یک کنترل و یا فشردن یک دکمه آن‌ ها را به هر سمتی هدایت کرد.

این در حالیست که در میان افراد معلول عده‌ای وجود دارند که از نظر جسمانی دچار مشکلات بسیار زیادی هستند. حتی ممکن است که برای نشستن نیز دغدغه‌ هایی داشته باشند. اما امروزه با تولید بهترین ویلچرهای برقی در کشور و خارج از کشور شرایطی فراهم ‌شده تا افرادی که دارای بالاترین سطح معلولیت هستند نیز به ‌راحتی به زندگی خود رسیده و فعالیت‌ های اجتماعی متعددی داشته باشند. به‌ همین خاطر نیز گفته می‌شود که خرید ویلچر برقی می‌تواند برای افرادی که دچار معلولیت جسمانی بسیار زیادی هستند، گزینه‌ عالی و هوشمندانه باشد. علاوه‌بر تمامی این موارد، موضوع بسیار خوبی که در این میان وجود دارد این است که این ویلچرها نمونه‌های گوناگونی دارند و به‌عبارتی مطابق با هر نیازی به تولید رسیده‌اند.

 

اهمیت خرید ویلچر برقی

انواع مدل‌ های ویلچر برقی

آشنایی نسبت ‌به مدل‌ های مختلف ویلچر باعث شده تا شما درک بهتری نسبت ‌به این‌ موضوع داشته باشید که ویلچر برقی برای چه افرادی مناسب است؟ از جمله انواع این محصول می‌تواند موارد زیر اشاره کرد:

مدل مبله

در میان تمامی مدل‌های گوناگون ویلچر، مدل‌ های مبله معمولاً دارای تجهیزات بیشتری بوده و می‌توانند راحتی بیشتری را برای افراد مهیا کنند. این نوع ویلچرها دارای باتری و موتور هستند و می‌توان به راحت‌ترین شکل ممکن آن‌ها را به حرکت درآورده و هدایت نمود. همچنین قسمت‌های پشتی نشیمنگاه و جای دست ‌و پای آن با بالاترین کیفیت ممکن ساخته‌ شده و ارگونومیک بالایی دارد. درنتیجه افراد پس ‌از نشستن ساعات زیادی روی این صندلی چرخ‌دار دچار خستگی نخواهند شد.

 

مدل مبله

ویلچرهای  برقی تاشو

از  انواع ویلچرهای برقی می‌توان به مدل‌ های تاشو اشاره کرد که جزو پرفروش‌ ترین مدل‌ ها هستند. به ‌صورت کلی ویلچرهای برقی باعث زندگی راحت‌ تر و افزایش آرامش افراد ناتوان خواهند شد. معمولاً وزن این صندلی‌ های حمل ‌و نقل بسیار سبک است و افراد نگرانی بابت جابجایی آن نخواهند داشت. خرید این محصول برای کسانی که به فعالیت‌های بیرون از منزل می‌پردازند و یا مدام در حال سفر هستند، بسیار مناسب و هوشمندانه است.

ویلچر برقی برای چه افرادی مناسب است؟

در پاسخ به این سؤال بایستی بگوییم که استفاده از ویلچرهای برقی برای تمامی افراد در هر شرایطی مناسب خواهد بود. اما به‌ طور کلی افرادی که دچار معلولیت جسمی و هم چنین ذهنی شدیدی بوده و برای جابجا شدن دچار مشکلات متعددی هستند، این نوع ویلچر می‌تواند تا حد بسیار زیادی مفید واقع‌ شده و آرامش لازم را برای آن‌ها فراهم کند.

مطالب مرتبط: انتخاب ویلچر مناسب سالمندان و معلولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید