چگونه با ویلچر سوار هواپیما شویم؟

چگونه با ویلچر سوار هواپیما شویم؟

چطوری با ویلچر سوار هواپیما شویم؟ویلچر یک وسیله بسیار کاربردی و همچنین مخصوص راه رفتن برای افرادی هست که دچار کم توانی های جسمانی بوده و می‌خواهند به استقلال کافی در زندگی برسند. امروزه پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا ویلچر برقی و یا  ویلچر دستی در مدل‌های گوناگون به بازار عرضه شوند و کمک بسزایی در زندگی افراد معلول و سالمند داشته باشند. خوشبختانه تمامی مراکز به ‌ویژه آژانس‌های هواپیمایی شرایط ویژه‌ای را برای افراد ویلچری در نظر می‌گیرند که به‌ عبارتی به آن خدمات ویلچر هواپیما گفته می‌شود. معمولاً هر یک از آژانس‌های هواپیمایی و تدابیر ویژه‌ای را برای این افراد در نظر گرفته‌اند، تا بتوانند به ‌راحتی به سفر رفته و مشکلاتی و با مشکلات مختلفی در این‌ باره روبرو نشوند. ما در این مطلب قصد داریم در مورد نکاتی و برای سوار شدن به هواپیما با ویلچر توضیحاتی را بیان کنیم.

 

 

خدمات ویلچر هواپیما

برای درک پاسخ به این سوال که چگونه با ویلچر سوار هواپیما شویم؟ بهتر است که آشنایی کاملی با خدمات بلیط هواپیما داشته باشید. در صورتی‌ که برای نخستین ‌بار است که با این عبارت روبرو می‌شوید، کسب اطلاعات در مورد آن می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی کند. چرا که به‌ طور کامل و توضیح خواهیم داد که این خدمات به چه صورت بوده و افراد ویلچری چگونه از آن استفاده می‌کنند. اگر شرایط شما و یا یکی از اعضای خانواده اتان به‌گونه‌ای است که به کمک نیاز دارید و از ابتدای سفر تا فرودگاه و تا زمانی‌که به مقصد می‌رسید، وهمچنین در زمان سوار شدن و یا پیاده شدن از هواپیما می‌توانید از این خدمات ویژه استفاده نمایید.

در حقیقت خدمات ویلچر هواپیما برای شما این امکان را مهیا می‌سازد تا بتوانید در فرودگاه و ویلچر داشته باشید. هم چنین از مسئولانی که در آن ‌جا هستند کمک بخواهید تا در زمان سوار شدن جابجایی و پیاده شدن به شما کمک کنند. اما در حال ‌حاضر در کشور ما این خدمات به‌ صورت با کیفیت و با کاملاً ویژه و به افراد ارائه می‌شود و آن‌ها هیچ‌گونه دردسری را بابت سوار شدن پیاده شدن و جابه‌جایی خود، در هواپیما احساس نخواهند داشت.

 

خدمات ویلچر هواپیما

 

 خدمات ویلچر هواپیما و برای چه کسانی مناسب است؟

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است ذهن اکثر افراد را درگیر کند این است که خدمات ویژه هفتم برای چه کسانی مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که و این خدمات برای کسانی که دچار ناتوانی جسمی، ناشنوا، نابینا، سالمند و … هستند، مناسب خواهند بود. می‌ توان گفت که آژانس‌های هواپیمایی و همچنین مسئولین فرودگاه در ابتدا شرایط شما را به‌ خوبی بررسی کرده و خیلی سریع تمامی تدابیر لازم را برای خدمات بهتر انجام می دهد. نکته‌ای که مهم است این می باشد  که بهتر است پیش ‌از انتخاب یک آژانس هواپیمایی به‌ خوبی در مورد این خدمات تحقیق کنید. تا بتوانید بهترین آن‌ها را انتخاب کرده و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

 

چگونه سوار هواپیما شویم ؟

پس ‌از ارائه اطلاعاتی در مورد خدمات ویلچر هواپیما بهتر است نکاتی را به شما توضیح دهیم که برای موقعی که با ویلچر سوار هواپیما شویم به دردتان بخورد،این نکات به شرح زیر است:

چگونه سوار هواپیما شویم ؟

 

درخواست به‌ موقع خدمات ویلچر هواپیما

بهتر است که در زمان درستی جهت دریافت خدمات اقدام کنید. در صورتی ‌که پرواز شما ترانزیت دارد و ممکن است در فرودگاه عوض شود، زمان دقیقی را در نظر داشته باشید.  زیرا احتمال این‌ که مهمان داران و با کمی تاخیر این خدمات را به شما ارائه دهند زیاد است. به‌طور مثال در فصول نظیر تابستان که سفر در اوج خود قرار دارد، باید به‌خوبی زمان را مدیریت کنید و در زمان مناسب جهت درخواست خدمات ویلچر هواپیما اقدام نمایید.

 دیر نرسید

برخلاف افراد دیگر که ترجیح می‌دهند در لحظه آخر به پرواز خود برسند، بهتر است که شما حتما یک الی دو ساعت زودتر به فرودگاه برسید تا با شلوغی جمعیت مواجه نشوید.  این مورد نیز در مورد با ویلچر سوار هواپیما شویم بسیار حائز اهمیت است. همچنین به دلیل بررسی ویلچر و همچنین احراز هویت شما زمان زیادی صرف می‌شود. بنابراین سعی کنید که در زمان درست و فرودگاه برسید.

 بررسی مدل هواپیما

ازجمله دیگر موارد مهم برای  اینکه با ویلچر سوار هواپیما شویم، اطلاع درمورد مدل هواپیما است. می‌توان گفت که هر هواپیما  موردنظر شما بزرگ‌تر باشد، در طول سفر راحت‌تر خواهید بود.

مقالات مرتبط: نکات مهم برای سفر با ویلچر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اکنون تماس بگیرید